Кулінарія

6 помилок у приготуванні гречки

У раціоні людини каші з’являються з дитинства. Вони насичують організм поживними речовинами, сприяють очищенню. Однією з найкорисніших і найсмачніших круп визнана гречка.

Подробиці

Гречка давно з’явилася у нашому меню. Вона містить амінокислоти, безліч вітамінів і корисних мікроелементів. Також багата кальцієм, магнієм та фосфором. А за наявності заліза її можна порівняти з червоною рибою чи яловичиною. Чудово підходить людям, які ведуть здоровий спосіб життя.

Основним місцем зростання цього злаку вважається Алтайський край. Сприятливі погодні умови та відносно чиста екологія, а також невибагливість самої культури сприяють тому, що при вирощуванні не використовуються хімічні речовини чи пестициди. Тому можна стверджувати, що й сама гречка є екологічно чистою.

Гречані страви можна вживати як на сніданок, так і на обід та на вечерю. Крупа чудово поєднується з м’ясом, овочами, тому з неї можна приготувати безліч різноманітних делікатесів.

Приготувати гречану крупу нескладно, вона досить швидко вариться, проте може розваритися. Щоб поласувати смачною, розсипчастою, але не сухою і не розвареною кашею, необхідно дотримуватися певних секретів приготування.

Перед тим, як почати готувати з гречки, її потрібно добре перебрати, видалити сміття, виключити неякісні ядра та промити. Якість води, безперечно, має значення. Якщо використовувати надто жорстку зі сторонніми запахами воду, то ароматної та смачної каші не вийде, навіть якщо все інше зроблено правильно.

Важливий момент – вибір каструлі. Перевага надається неемальованим каструлям з товстим дном. Ідеальний варіант, якщо низ буде трохи опуклим – так вода буде простіше випаровуватися.

Перед варінням гречку потрібно трохи просмажити на сковороді, можна додати соняшникову олію або вершкове масло – так крупа стане м’якшою і ніжнішою.

Ще один секрет апетитної гречки у пропорціях: класичне співвідношення – дві частини води та одна частина гречки. Якщо бажаєте отримати більш соковиту страву, то рекомендується влити дві з половиною частини рідини. Для господинь, які не звикли вимірювати склянками та іншими мірками, варто наливати воду на два пальці вище за рівень крупи в посуді.

Обов’язково слід закрити кришку і готувати до готовності, не перемішуючи і не відкриваючи кришку. Ще один секрет – вимикати вогонь до того, як випарується вся волога з крупи. Накрити каструлю рушником і залишити нудитися. Так каша ще краще розкриє свої смакові якості.

Гарнір із гречки можна приготувати на будь-який смак – все обмежується лише вашими смаковими уподобаннями. Найвиграшніше поєднання – з м’ясом. Добре доповнять і примножать смак — баранина, свинина, телятина. Якщо хочете урізноманітнити асортимент, додайте гриби чи кабачки. Часник надасть готовій страві особливої пікантності.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як позбутися неприємного запаху від кухонних рушників

Немає нічого дивного, що в процесі користування кухонні рушники починають не досить приємно пахнути. Доводиться…

3 години тому

Як вивести плями котячої сечі з дивану чи килима

Щасливі ті господарі, чия кішка вміє правильно робити туалет у відведеному для неї місці. Гірше,…

6 години тому

Відіпрати дуже брудні кухонні рушники просто — два перевірених способи

Рушники на кухні дуже швидко стають брудними. Постійно треба щось брати ними, витирати, а там…

8 години тому

Безпечний домашній фумігатор проти комарів замість магазинної «хімії»

Постійно дихати хімічними засобами — не найкраща ідея. Виробники стверджують, що вони безпечні. Проте значно…

3 дні тому

П’ять продуктів, які засмічують зливну трубу

Чи завжди ви замислюєтеся над тим, що саме зливаєте в мийку. Ніби нічого особливого, а…

3 дні тому

7 популярних питань про вітаміни: перевір, чи всі відповіді ти знаєш

Про сезонний авітаміноз, «уколи краси» та чудеса комплексного прийому вітамінів групи В знають, мабуть, усі.…

3 дні тому