Наближається Новий рік, а це означає, що незабаром нас чекає застілля з великою кількістю алкоголю. Тому, тобі буде корисно знати, як треба пити, щоб почуватися добре на святі, а після нього уникнути похмілля.
Зазвичай ми не плануємо напиватися – це буває само собою: щойно тобі просто було весело, але ще один келих – і все змінюється. Ходити стає складно, хочеться обіймати незнайомців, танцювати на барній стійці, а ще розбанити колишнього в соцмережах і написати йому, що ти сумуєш.
Бувало таке? Ми не засуджуємо: таке траплялося з найкращими з нас. Однак усім цим події можна запобігти: розповідаємо, як уникнути похмілля та як почуватися добре на святі, не відмовляючись при цьому від алкоголю.
Перш ніж піднести перший келих до губ, подумай про вміст свого шлунка. Там нічого нема? Х’юстон у нас проблеми! Коли ти п’єш натще, то алкоголь швидко потрапляє в тонку кишку, а з неї в кровотік, так і не зустрівшись із шлунковими ферментами, призначеними для його розщеплення.
«Всмоктування алкоголю значно знижується – до 50-60% – якщо перед його вживанням ви з’їсте велику порцію їжі на 600–700 калорій. Особливо це важливо для жінок: вважається, що у них у шлунку нижчий рівень алкогольдегідрогенази (АДГ) — ферменту, який перетворює етанол на ацетальдегід», — пояснює вчений-медик Джозеф Фішер.
Іншими словами, правила пиття алкоголю на святі починаються з головного: готуйся до вечірки заздалегідь – поїш! Ось які продукти, на думку експертів Healthline Media, підходять для цього найкраще:
Правила помірного вживання алкоголю мають на увазі не лише кількість, а й швидкість, з якою ти поглинаєш напої.
Існує такий показник, як вміст алкоголю в крові (BAC – blood alcohol content), що вимірюється в проміле: орієнтуючись на вагу, можна обчислити, скільки спиртного тобі можна випити. Для більшості людей золота середина BAC, коли алкоголь розслаблює і робить комунікабельнішими і щасливішими, але не змінює сильно ні поведінку, ні координацію.
Чи чула про толерантність до алкоголю? Висока толерантність означає, що людина фактично нічого не відчуває, коли п’є – спиртне перестає на неї діяти. Всі знають, що саме з цим ефектом часто стикаються алкоголіки, яким потрібна все більша та більша доза, щоб отримати від випивки задоволення.
Однак мало хто чув, що толерантність може змінюватися… протягом ночі: згодом алкоголь починає менше піднімати настрій, хоча його концентрація в крові залишається тією ж чи навіть зростає. На жаль, але при цьому інші ефекти, наприклад, порушення координації, нікуди не зникають.
«Якщо ви намагаєтеся за допомогою випивки залишатися на тому ж рівні веселощів, що й на початку свята, то по суті перетворюєтеся на тигра, який ганяється за своїм хвостом. Натомість керуйте своїми очікуваннями і будьте готові визнати, що пік задоволення позаду і повернутися на нього за допомогою спиртного знову не вийде», — радить директор Національного інституту боротьби зі зловживанням алкоголем та алкоголізмом Джордж Кооб.
Знаєш, які поживні продукти перед або після вживання алкоголю можуть швидко звести нанівець будь-які наслідки надмірних виливів?
Жодні.
Як пояснюють експерти, лайфхаки часто лише шкодять. Наприклад, кофеїн ніяк не впливає на метаболізм алкоголю в печінці і не зменшує порушення, викликані вживанням спиртного — він лише маскує їх, через що людям, які вже добряче піддали, здається, що вони можуть активно «продовжувати банкет».
Ми звикли думати, що гігієна алкогольного пиття полягає насамперед у забороні змішування різних напоїв. Це, як не дивно, хибна думка: як пояснює доктор медицини, гастроентеролог Луї Хок Фунг, сп’яніння пов’язане з кількістю і швидкістю надходження спирту в кров. Не змішування небезпечне само по собі, а тим, що через нього ми швидше поглинаємо більшу і міцнішу порцію напоїв.
Так що правильне змішування – це, наприклад, додавання до горілки томатного соку або льоду до вина – так ти зменшуєш градус і збільшуєш порцію. Тепер, щоб її випити, знадобиться більше часу, а це те, що нам треба. До того ж, правильна гідратація при вживанні алкоголю дуже важлива, тому інші рідини будуть гарним вибором — дієтологи радять лише уникати тих, у яких багато цукру.
Важливими є не лише перерви між прийомом алкоголю, а й те, як ти їх проводиш. Ху зазначає, що спиртне вивітрюється швидше, якщо рухатись, а не сидіти. І, звичайно ж, не забувай перекушувати – вибирай страви, багаті на білок, а також свіжі фрукти та овочі. Хочеш знати, що пити, щоб не потрапити на похмілля? Найкраще – звичайну воду чи зелений чай без цукру. Уникай енергетиків і… свіжого апельсинового соку: як показують дослідження, в тандемі з алкоголем вони можуть призводити до пошкоджень печінки.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…