Щоб не бути сонним, потрібно налагодити свій графік і регулярно провітрювати спальню. А ще перевірити роботу внутрішніх органів.
Хочеться спати після кави, можливо, це тривожний знак. Якщо після чашки кави хочеться заснути, можливо, організм має ряд проблем. Про це повідомила медик Катерина Племеннікова, сомнолог та кандидат медичних наук.
Виявляється, не все так просто і однозначно, коли ви п’єте каву, щоб підбадьоритися та не заснути. Особливо якщо це не дуже допомагає.
За словами лікаря, перш за все, варто звернути увагу на стан свого самопочуття. І якщо чашка міцної кави справді не допомагає прокинутися, то за цим можуть ховатися серйозні проблеми зі здоров’ям.
Це можуть бути проблеми в ендокринній системі – щитовидній залозі. Або якісь нюанси з нервовою системою чи кров’ю. Також, можливо, є симптом нестачі вітамінів в організмі.
«Люди найчастіше вживають каву при сонливості. Але варто врахувати, що надмірне вживання кави негативно впливає на серцево-судинну систему. Тому я не рекомендую випивати більше 1-2 чашок на день. Бувають випадки, коли кава ніяк не впливає на сонний стан, тобто не бадьорить. Як правило, це відбувається, коли деякі захворювання виявляються через сонливість. До них відноситься гіпотеріоз – зниження функцій щитовидної залози, анемія. А також гіперсомнія – неврологічне захворювання, нестача в організмі вітаміну Д, а також хвороба Паркінсона», – сказала лікарка.
Щоб уникнути сонливості, лікарка розповіла, яких правил потрібно дотримуватися. Бажано лягати спати і підніматися вранці в один і той же час, з невеликими відхиленнями в годину-півтори. Сон повинен тривати не менше 6-8 годин.
Катерина Племенникова також зазначила, що спальня обов’язково має бути провітрена, з досить прохолодним повітрям.
Також заслужений лікар Російської Федерації Роман Бузунов розповів, як зробити свій сон здоровішим, а пробудження більш комфортним. Після сну найкраще зробити кілька фізичних вправ для бадьорості та прийняти прохолодний душ.
Варто відмовитись від напоїв із вмістом кофеїну. Інтенсивне навантаження протягом дня сприятиме швидкому та спокійному засипанню ввечері, а значить, легкості та активності вранці.
До того ж, під час сну в кімнаті має бути абсолютно темно, оскільки це сприяє правильній роботі ендокринної системи.
Колись худі були виключно частиною спортивного гардеробу та вважалися непридатними для створення стильних міських образів.…
Взимку без шарфа буквально нікуди. І справа навіть не в тому, що це важливий аксесуар,…
Джинсова спідниця — річ поза часом та тенденціями. Міні, міді, максі, А-силуету або асиметрична -…
Багато хто досі вважає, що зимові образи створені для того, щоб поєднувати в них чорні…
Позбавляємося неактуальної пари взуття, яке зіпсує твій образ. Чоботарями без чобіт у новому сезоні точно…
Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…