Нутриціолог Анастасія Голобородько розповідає, як допомогти організму за допомогою правильного харчування. Часто при інфекції відбуваються порушення обмінних процесів: метаболізм не виконує своїх функцій і звідси ми отримуємо не тільки проблеми з шлунково-кишковим трактом, а й наслідки — сонливість, стомлюваність, порушення циклу, погіршення стану шкіри та інші неприємні речі. Для цього в момент ослаблення організму необхідно коригувати харчування. Декілька правил, які допоможуть у складанні раціону.
Звичайно, кома в цій пропозиції стоятиме після «не можна», інакше організм не отримає їжу, яку може перетворити на енергію. Голодування при інфекційному захворюванні протипоказане! Інакше клітини перестануть функціонувати так, як звикли.
Необхідно споживати продукти, що містять складні вуглеводи: зернові культури, злаки, горох, сочевицю, картоплю, моркву, цільнозерновий хліб. При гострих інфекційних захворюваннях через підвищення інтенсивності основного обміну збільшується потреба у енергії, що, насамперед, забезпечується вуглеводами. Однак резерви вуглеводів в організмі обмежені (запасів глікогену вистачає на 12–24 години при повному голодуванні), тому до енергетичного обміну активно залучаються тканинні білки, насамперед білки скелетних м’язів, що додатково послаблює організм.
Зменшувати споживання білка не потрібно, тому що в цьому випадку пригнічується його синтез і виникає негативний баланс азоту. При ряді інфекційних захворювань, що супроводжуються тяжкою інтоксикацією, лихоманкою, діарейним синдромом та іншими проявами інфекційно-токсичного процесу, втрати білка можуть досягати 150-200 г на добу. Білкова недостатність призводить до порушення синтезу травних ферментів, антитіл, зниження бактерицидної активності сироватки крові, зменшення функції тимусу аж до його дистрофії та атрофії, виснаження ендокринної системи.
При інфекційному захворюванні необхідно збільшити споживання рідини. Через те, що потовиділення посилюється, організм може страждати від зневоднення, тому теплі напої, у тому числі й проста вода, допоможуть відновитися швидше.
Як правило, при інфекційному захворюванні відзначають явища полігіповітамінозу, що пов’язано зі зменшенням надходження вітамінів з їжею, підвищеною потребою в них організму, погіршенням їх всмоктування з кишківника. Найважливішим фактором нутриційних порушень при гострих інфекціях є збільшення енергетичних зусиль організму через підвищення термогенезу та метаболічний стрес. Тому потрібно вживати вітаміни додатково. Наприклад, підвищити споживання вітаміну С, вітаміну Д, цинку, не забуваючи про індивідуальну непереносимість!
А ось кількість жирів в умовах інфекції краще зменшити. Також, як і споживання ненасичених жирних кислот: олії або добавок з омега.
Одна маленька деталь може про вас все розповісти. Чи цікавитесь ви модою, наскільки ви дотримуєтесь…
Спідниця заслуговує на особливий статус в гардеробі жінок. Це той вид одягу, який додає образу…
Про гортензії можна говорити довго. Вони розкішні, коли ростуть в правильних умовах, отримують всі необхідні…
Суть квітника полягає в тому, що він повинен бути невибагливим, малодоглядовим та з тривалим цвітінням.…
Поласувати шоколадом стало не просто приємно, а надзвичайно модно. Якщо ви не куштували відомий дубайський…
Стилістична гармонія образу залежить від правильності поєднання кольорів різних предметів гардероба. Верх яскравий, а низ…