Лайфстайл

Два види добрив для плодових дерев для підвищення зимостійкості

Осінь, мабуть, найактивніший сезон в дачному житті. Ніби вже все виростили, зібрали та прибрали, а робота все не закінчується. І це дійсно правда, адже потрібно ще приділити увагу плодовим деревам.

Завдання полягає в забезпеченні зимостійкості. Для цього необхідно поповнити сили дерев добривами, які потрібно правильно підібрати. Вносять їх вже після обрізки.

Добрива для дерев

В цей період вибирають добрива, в складі яких є фосфор та калій. Забезпечити їх достатню кількість можуть сульфат калію та суперфосфат. З них треба приготувати спеціальний розчин. На 1 л води додають 30 г сульфату калію та 10 г суперфосфату.

Перемішайте розчин та зробіть позакореневе підживлення. Полийте дерева та обприскайте листя.

На зимостійкість впливає правильний полив. Він повинен бути рясним. Потрібно, щоб вода просочила ґрунт на метр. В цьому випадку дерево буде повністю забезпечено вологою, а коренева система — теплом.

Зверніть увагу на листя. Воно повинно вчасно опадати. Якщо почався жовтень, а дерева продовжують стояти з листям, їх треба зірвати. Можна зачекати трохи. Можливо, сезон листопаду забарився, але до холодів треба проконтролювати ситуацію.

Листя, яке не опало за сезоном, потрібно прибрати з гілок. Так дерево припинить витрачати поживні речовини на їх ріст та підтримку. В рослини залишиться більше сили на зимування та на вплив негативних погодних умов. Зокрема, це профілактика розповсюдження грибкових інфекції та шкідників.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Читати коментарі

  • Шановна "порадниця", а Ви колись так робили - обірвати з дерева всі листя та не пошкодити ьруньки, які вже закладаються?

    • Шановний "коментатор", якщо після природного листопаду дерево залишилось стояти з листям, це йому шкодить. А чому листя залишилося? Можливо, перед тим неправильно підживлювали. В результаті є надлишок азоту. Воно буде продовжувати витягувати з дерева потрібну йому вологу. По-друге, листя, навіть підсохле, може бути джерелом грибків та шкідників. Проведіть рукою по гілкам та зніміть зайве листя, яке за сезоном не опало. Нічого надзвичайного, якщо робити все обережно та вчасно. Брунькам шкодити не треба, що є логічним.

Останні новиники

Головні правила вживання алкоголю в новорічну ніч, щоб на ранок не боліла голова

Свято зовсім скоро, вже накривають столи, а це означає, що настав час нагадати правила вживання…

7 години тому

З якими кольорами поєднати класичну замшу, щоб виглядало дорого та стильно

В трендах 2025 року замша займає почесне місце. Натуральний матеріал, приємна тактильна поверхня роблять його…

8 години тому

Лікарі розповіли, як та чим харчуватися людям з захворюванням нирок

Експерти назвали продукти, які не можна вживати людям з хворобою нирок, а також що можна…

12 години тому

Експерти розповіли, що манго захищає від старіння

Манго фрукт, який, за словами експертів, уповільнює старіння та навіть може подовжити життя людини. Його…

13 години тому

Експерти розповіли, чому потрібно їсти ківі щодня

За словами експертів, ківі потрібно їсти щодня по 3 плоди. Це корисно для органів травлення…

14 години тому

Речі, про які забули, а вони знову повернулися в моду 2025

Коли вам говорять, що це настав час викинути, не робіть цього. Сховайте в шафі. Потім…

18 години тому