Кров’яний тиск стукає, отит тисне низькими частотами, а спазм загадково клацає. Редакція Prostoway з’ясував, що говорять фантомні звуки.
За статистикою, від шуму у вухах регулярно страждають щонайменше 10% жителів Землі. Деякі медики вважають, що проблема поширена ще ширше, і називають її жертвами кожного п’ятого.
При цьому всі дослідники підкреслюють, що тинітус (так називаються фантомні звуки у всіх їх різноманітних проявах) не самостійний діагноз, а симптом. Він може бути викликаний кількома причинами.
Рідина, що потрапила у вухо, сторонній предмет, який-небудь жучок або банальна сірчана пробка — все це може викликати шум у вухах. Також його причиною можуть стати збільшені аденоїди, всілякі запалення, включаючи отит (який, втім, складно пропустити завдяки іншому симптому – стріляючого болю). Все це викликає постійне роздратування барабанної перетинки. Найчастіше такі проблеми супроводжуються відчутним тиском, низькочастотним гудінням у вухах.
Якщо шум супроводжується запамороченням, то прямий шлях до лору: можливий запальний процес у внутрішньому вусі.
При спазмі м’яз, який прикріплений до слухової труби, різко скорочується і ви чуєте клацання. А можливо, і не один, а дещо ритмічний. Подібні спазми — своєрідний нервовий тик, що виникає всередині тіла. Як правило, він проявляється під час розмови, жування, ковтання і не дається взнаки в інший час. Серйозною проблемою така ситуація не являється. Але якщо клацання вам неприємні, з ними треба боротися.
Високий кров’яний тиск або атеросклероз (бляшки в кровоносних судинах) нерідко «чуються» як пульсуючі звуки, що повторюють серцебиття. До пульсації варто поставитися серйозно: порушення кровообігу можуть спричинити інсульт.
Подібні проблеми нерідко призводять до порушення кровотоку. Слуховий нерв і задні відділи головного мозку реагують на нестачу кровопостачання, і ви починаєте чути щось схоже на брязкіт.
Тінітус у всіх його проявах – клацаючих, пульсуючих, гудучих, шумлячих – часто стає першим симптомо втрати слуху у літніх людей.
Хоча дослідники і визнають Stress and tinnitus, що про вплив стресу на розвиток тінітуса знають поки що мало, проте цей фактор вважається одним із можливих провокаторів шуму у вухах.
Ось цілий ряд менш поширених, але від того не менш шкідливих причин:
Хороша новина: більшість випадків тінітуса проходять самі собою і не вимагають спеціального лікування. Якщо ж фантомні звуки переслідують вас регулярно, не дійте на авось, а зверніться до терапевта: він допоможе або направить вас до вужчого фахівця.
На прийомі медик задасть запитання, на які необхідно відповісти максимально повно і правдиво. Зокрема, питання можуть стосуватися ліків та біодобавок, які ви приймаєте, способу життя та харчування, здоров’я ваших старших родичів (той самий отосклероз нерідко є спадковим захворюванням) тощо. З великою ймовірністю вам також доведеться пройти ряд тестів на слух та рухливість щелепи та шиї. Іноді лікар може призначити КТ чи МРТ.
Швидше за все, за підсумками візиту вам буде рекомендовано:
Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…
Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…
Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…
Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…
З початком нового сезону настає час звернути увагу на нові тренди. Ми вже розглянули головні…