Компостування — переробка органічних відходів, завдяки мікроорганізмам та безхребетним. Метод нагадує природнє розкладання органіки. В результаті для грядок можна отримати цінне добриво, з яким будуть добре рости овочі, фрукти та інші рослини.
Це найперше, що треба зробити. Вибрати правильне місце для розташування компостної ями. Воно має бути близько до городу, саду чи дачної ділянки. Треба враховувати розташування поруч жилих будинків. Яма з компостом має бути не ближче, ніж за 5 м, а також не менше, ніж за 10 м від місць водозабору. Якщо все правильно зробити, ніякого поганого запаху не буде відчуватися.
Можна зробити просто невелику яму в землі, а по периметру організувати загорожу з дошок чи старого шиферу. Можна придбати спеціальні компостери. Головне, щоб його об’єм був не менше, ніж 1 куб.м.
Найкраще закладати відразу велику кількість компосту. Якщо ні, заповнюйте поступово. Якщо це не спеціальна ємність, а з відкритим дном місце, тоді потрібно перекопати ґрунт та зробити дренаж. На дно можна вкласти гілки. Найкраще, якщо гілки будуть завтовшки з олівець. Вони краще та швидше розкладаються, ніж товсті.
Товщина кожного компостного шару повинна бути приблизно 10-15 см. Кожен шар проливають водою по 10 л на кожні 100 кг маси компосту. Також кожен з них треб вкривати ґрунтом або вже зрілим компостом. Не забувайте розміщувати дренаж між шарами. Висота компосту не повинна бути вища за 1,5 чи 1,7 м.
Модні покази в Європі феєрично завершилися. Тепер можна аналізувати для себе нові тенденції та планувати…
З висоти великого досвіду в шопінгу (у тому числі досить негативного) щиро порадимо: не ведися…
В новому сезоні є речі, які добре знайомі, але певний час дещо були відкладені. Зараз…
Зазвичай через річні звіти та передноворічний марафон по терміновій покупці подарунків часу в грудні так…
Як би не були популярні спідниці та сукні цього року, без штанів зимовий гардероб навряд…
Кожна сучасна жінка слідкує за актуальними новинками у сфері моди. Один з важливих пунктів при…