Лайфстайл

Як швидкого розмножувати смородину восени

Смородина – один із найпопулярніших кущів на наших присадибних прибудинкових та дачних ділянках. Цінуємо ми її за кількість вітамінів. І велику роль в її поширенні грає простота розмноження різними способами.

Добігає до кінця спекотне літо. Восени час подбати про розмноження кущів смородини.

Подробиці

Наприклад, чорну смородину можна поставити у букети ранньою весною, щоб листя, що розпустилося, радувало першою зеленню і ароматом.

Гілочки пускають коріння і потім їх можна висаджувати у відкритий ґрунт. Добре укорінюються гілки, зрізані влітку.

Багато хто використовує цей кущ для створення живоплоту, просто нарізавши живців і помістивши їх у вологу землю. Однак, щоб отримати високу приживаність та якісні саджанці потрібно знати деякі нюанси.

Ефективний метод осіннього розмноження

Найпростіший і найефективніший метод розмноження – гілками. Він має 100%-ну приживаність навіть у червоної та білої смородини, які вкорінюються гірше за чорну.

Наприкінці серпня чи на початку вересня потрібно прикопати в землю гілки, які розташовані близько до землі. За осінь та весну прикопана гілочка розвине хорошу кореневу систему. Наступної осені її можна буде пересаджувати на нове місце.

Коли потрібно багато саджанців

Але що робити, якщо саджанців потрібно багато? В такому разі доведеться подбати про формуванні відсадків заздалегідь. Весною необхідно вибрати кілька гілок для розмноження і пригнути їх до землі, прищипнувши верхівку. Це провокує зростання бічних пагонів, які тягнуться вгору, утворюючи вертикальні пагони.

Ближче до осені ці гілки необхідно помістити в невеликі траншеї і засипати землею так, щоб вертикальні пагони на 2-4 бруньки опинилися під землею. Кожен із них укоріниться. Наступного року гілку потрібно викопати, пагони, що вкоренилися, відокремити один від одного і розсадити.

Чорну смородину можна розсаджувати вже наступної весни, оскільки вона активно вкорінюється. Червону та білу краще залишити у прикопаному стані до наступної осені. Це дозволить кожній гілці добре вкоренитися.

Що потрібно знати додатково

Якщо пошкодити кору, коренеутворення відбувається швидше. Можна обережно надрізати кору гострим ножем у кількох місцях, щоб стимулювати зростання коренів.

На зиму необхідно замульчувати відсадки, що укорінюються. Незважаючи на те, що смородина добре переносить зиму, молоде коріння може примерзати. Тому землю рекомендується вкрити компостом, соломою, опалим листям.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

21 годину тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

23 години тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому