50-річний ювілей – це не просто ще одна свічка на торті. Менопауза приносить із собою безліч сюрпризів, і деякі з них тобі варто знати, щоб уникнути серйозних проблем.
«Після 50 років процеси руйнування у них випереджають процеси формування. Ці зміни підвищують ризик розвитку остеопенії – зниження щільності кісткової тканини – та остеопорозу – її наступного ступеня, коли ймовірність травм багаторазово зростає. Кожна четверта жінка у віці стикається з переломами зап’ястя, стегна чи хребта», — каже лікар медицини Флоренс Коміт.
Що робити: силові навантаження! На думку доктора медицини Еріка Тема, тренування з обтяженнями — «маст хев» для будь-якої жінки старше 50 років: вони не лише допоможуть зберегти міцність кісток, а й здатні запобігти діабету, серцево-судинним захворюванням та хворобі Альцгеймера.
Як пояснює лікар медицини Бредлі Сервер, серцево-судинні захворювання досі є головною причиною смерті людей зрілого віку в усьому світі. Він звертає увагу на те, що жінки можуть відчувати не типові симптоми – не «класичний» дискомфорт у грудях, а біль у шиї чи руці.
Що робити: на думку Сервера, після 50 років кожній із нас варто обговорити з лікарем існуючі серцеві ризики та регулярно «чекати» на стан своєї серцево-судинної системи.
“У 50 років через зміни в волокнах колагену в глибоких шарах шкіри вона стає тоншою і втрачає еластичність”, – попереджає Коміт. Саме це призводить до появи тих найчисленніших тонких зморшок, які нам так не подобаються.
Що робити: правильно харчуватися, постійно користуватися зволожуючими кремами та ніколи не забувати про сонцезахисні.
За словами Коміт, після 50 років це може стати звичайним явищем — менопауза призводить до того, що м’язи тазового дна слабшають і органи трохи зміщуються.
Що робити: вправи Кегеля. Флоренс радить виконувати їх п’ять-десять разів на день: вибери найпростіші та тренуйся, де завгодно — наприклад, поки стоїш у черзі чи чекаєш на зупинці автобус.
Синдром спорожнілого гнізда – це не жарти! Коли діти, що подорослішали, залишають будинок, їхні батьки можуть зіткнутися з тривогою, апатією, дратівливістю і депресією.
Що робити: інвестуй час у дружбу та хобі – це допоможе тобі зберегти психічне здоров’я.
Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…
З початком нового сезону настає час звернути увагу на нові тренди. Ми вже розглянули головні…
Ми маємо мінімум дві причини, щоб сьогодні обговорювати вовняні жакети. Перша – наближається зима і…
У нашій сьогоднішній добірці – аксесуари, які ми так хотіли мати у себе в колекції…
Базовий капсульний гардероб - це не просто практичне рішення, а й важлива філософія, яка стала…
Колись худі були виключно частиною спортивного гардеробу та вважалися непридатними для створення стильних міських образів.…