Лайфстайл

Чому кактус не цвіте і чи можна його «змусити»

Кактуси – ефектні рослини, доглядати за якими під силу навіть квітникарям-початківцям.

Однак часто виникає проблема – кактуси не цвітуть. Адже навіть ті, хто люблять ці сукуленти за їх незвичайний вигляд, все ж таки мріють побачити цвітіння, яке вражає своєю красою.

Подробиці

Чи можна змусити рослину цвісти? Так, таке можливо. І зробити це легше, ніж здається. Але спочатку потрібно розібратися у деяких нюансах.

Особливості, про які потрібно знати обов’язково

По-перше, слід з’ясувати, чи ваш кактус цвіте взагалі. Існують види, які у неволі не цвітуть. Також є види, які цвітуть лише у молодості, інші, навпаки, лише у зрілому віці. Деякі види зацвітають після 20 років життя, інші здатні радувати господаря шикарними квітами щорічно.

Рясним цвітінням відрізняється мамілярія – простий у вирощуванні та рясно квітучий вид кактусів, який можна купити у будь-якому квітковому магазині.

Особливості догляду

Якщо у вас квітучий кактус, то причина відсутності цвітіння криється у догляді. Тут слід згадати про те, що кожна рослина потребує природного середовища проживання. І уважний квітникар повинен імітувати природне середовище максимально точно. Для кактуса це бідний кам’янистий ґрунт, помірне зволоження ґрунту, яке чергується із тривалим періодом посухи. Тобто рослині потрібно організувати пустелю в горщику.

Для цього слід навесні та влітку помірно та регулярно поливати рослину, підгодовувати спеціальними мінеральними добривами. А починаючи з жовтня місяця повністю припинити поливи та підживлення, а горщик поставити у прохолодне місце (12–16 градусів).

Так як у пустелі завжди багато сонця, то вирощувати кактус слід за хорошого освітлення. Навіть взимку його потрібно тримати там, де багато світла. Незважаючи на те, що рослина знаходиться в періоді спокою і всі ростові процеси уповільнюються, сонячне світло дуже важливе для того, щоб до весни з’явилися бутони.

Якщо немає можливості тримати горщик в прохолодному приміщенні, слід поставити його якомога ближче до вікна в кімнаті. Можна навіть ізолювати горщик від теплого повітря із кімнати фольгою або іншим матеріалом. Фольга хороша тим, що відбиває світло з вікна.

Наприкінці лютого кактус можна «розбудити», перенісши його в тепліше приміщення та поливати теплою водою. Коли вже з’являться бутони, поливайте щедріше і кілька разів підгодуйте спеціальним добривом.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Найкраще добриво для герані, яке завжди діє безвідмовно

Герань стала однією з найкращих мешканок підвіконь. І не дивно. З кількістю сортів та розкішних…

5 години тому

Три найкращих сорти квітів для вирощування на сонячній клумбі

Кожна ділянка має свої особливості стосовно освітленості. І це визначає, що на ній може рости.…

5 години тому

Наймодніші кольори помад в 2025 році

Помада — важливий атрибут краси для кожної жінки. Саме він дає можливість почувати себе привабливою,…

8 години тому

Як носити корсети та мати стильний вигляд в 2025 році

Корсети залишаються оригінальною та пікантною частиною образів. Так, їх носять не з сукнями як в…

9 години тому

Смарт-педикюр, що це і чому це найшвидший спосіб зробити сухі п’яти ідеальними

У деяких салонах краси з'явилася нова модна послуга під привабливою назвою смарт-педикюр. Ми попросили майстра…

11 години тому

Чотири антипокупки одягу, який буде роками лежати в шафі

Оновлювати гардероб приємно та цікаво, але це повинно бути обґрунтовано. Якщо на емоціях купляти все…

13 години тому