Лайфстайл

Чому кактус не цвіте і чи можна його «змусити»

Кактуси – ефектні рослини, доглядати за якими під силу навіть квітникарям-початківцям.

Однак часто виникає проблема – кактуси не цвітуть. Адже навіть ті, хто люблять ці сукуленти за їх незвичайний вигляд, все ж таки мріють побачити цвітіння, яке вражає своєю красою.

Подробиці

Чи можна змусити рослину цвісти? Так, таке можливо. І зробити це легше, ніж здається. Але спочатку потрібно розібратися у деяких нюансах.

Особливості, про які потрібно знати обов’язково

По-перше, слід з’ясувати, чи ваш кактус цвіте взагалі. Існують види, які у неволі не цвітуть. Також є види, які цвітуть лише у молодості, інші, навпаки, лише у зрілому віці. Деякі види зацвітають після 20 років життя, інші здатні радувати господаря шикарними квітами щорічно.

Рясним цвітінням відрізняється мамілярія – простий у вирощуванні та рясно квітучий вид кактусів, який можна купити у будь-якому квітковому магазині.

Особливості догляду

Якщо у вас квітучий кактус, то причина відсутності цвітіння криється у догляді. Тут слід згадати про те, що кожна рослина потребує природного середовища проживання. І уважний квітникар повинен імітувати природне середовище максимально точно. Для кактуса це бідний кам’янистий ґрунт, помірне зволоження ґрунту, яке чергується із тривалим періодом посухи. Тобто рослині потрібно організувати пустелю в горщику.

Для цього слід навесні та влітку помірно та регулярно поливати рослину, підгодовувати спеціальними мінеральними добривами. А починаючи з жовтня місяця повністю припинити поливи та підживлення, а горщик поставити у прохолодне місце (12–16 градусів).

Так як у пустелі завжди багато сонця, то вирощувати кактус слід за хорошого освітлення. Навіть взимку його потрібно тримати там, де багато світла. Незважаючи на те, що рослина знаходиться в періоді спокою і всі ростові процеси уповільнюються, сонячне світло дуже важливе для того, щоб до весни з’явилися бутони.

Якщо немає можливості тримати горщик в прохолодному приміщенні, слід поставити його якомога ближче до вікна в кімнаті. Можна навіть ізолювати горщик від теплого повітря із кімнати фольгою або іншим матеріалом. Фольга хороша тим, що відбиває світло з вікна.

Наприкінці лютого кактус можна «розбудити», перенісши його в тепліше приміщення та поливати теплою водою. Коли вже з’являться бутони, поливайте щедріше і кілька разів підгодуйте спеціальним добривом.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось…

20 години тому

Коли краще їсти, до чи після тренування: вчені знайшли відповідь

Питання про те, коли все ж таки треба їсти — до тренування чи після нього,…

20 години тому

Румяний омбре-манікюр: тренд, який буде хітом восени та взимку

Такий варіант дизайну нігтів, напевно, порадує любительок мінімалізму. А ще він чудово виглядає і на…

2 дні тому

3 найкращі гарніри для жінок 45+: прискорять метаболізм і продовжать молодість

Вуглеводи - це невід'ємна частина здорового раціону харчування незалежно від віку. Але якщо в молоді…

2 дні тому

Як уникнути набряків: причини їх появи та найкращі методи боротьби

Набряки не найгірше, що може бути, тим паче, якщо ти знаєш, від чого саме вони…

3 дні тому

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

4 дні тому