Де тільки не використовують хвою. А ось дачники знайшли їй застосування в саду та нагороді. Чим же вона корисна, розберімося у подробицях.
Сухою хвоєю взимку утеплюють теплолюбиві рослини на клумбі, щоб вони не вимерзали під час лютих холодів. Гілки рослини опускають донизу й засипають хвоєю.
Також із хвої роблять мульчу. Вона затримує вологу рослинам, не дає прорости бур’янам. Але хвойна мульча підкислює ґрунт, тому не всім рослинам вона підходить. Якщо захочете замульчувати хвоєю грядки, то ґрунт треба розкислити золою або звичайною крейдою.
Деякі дачники додають хвою у компостну купу, щоб збагатити компост корисними мікроелементами та фітонцидами, які знищують некорисні бактерії. А щоб хвоя швидше перегнивала у компості, туди додають харчові відходи чи гній.
Хвоя допоможе боротися зі шкідниками та хворобами садових рослин. З голок роблять настій з водою 1:2 й обробляють рослини, уражені фітофторозом та борошнистою росою. Також обробляють фруктові дерева від плодожерки та попелиці.
У погребі дачники пересипають урожай сухою хвоєю, щоб довше зберігався. Хвоя має бактерицидні властивості, тому овочі зберігаються довше й не загниваються.
Герань стала однією з найкращих мешканок підвіконь. І не дивно. З кількістю сортів та розкішних…
Кожна ділянка має свої особливості стосовно освітленості. І це визначає, що на ній може рости.…
Помада — важливий атрибут краси для кожної жінки. Саме він дає можливість почувати себе привабливою,…
Корсети залишаються оригінальною та пікантною частиною образів. Так, їх носять не з сукнями як в…
У деяких салонах краси з'явилася нова модна послуга під привабливою назвою смарт-педикюр. Ми попросили майстра…
Оновлювати гардероб приємно та цікаво, але це повинно бути обґрунтовано. Якщо на емоціях купляти все…