У кімнатному квітникарстві плющ (хедера) досить популярний. Його цінують досвідчені квітникарі, заводять новачки і навіть ті, хто не захоплюється квітникарством, але хоче прикрасити інтер’єр.
Цю рослину люблять за активне зростання, невибагливість та різноманітність сортів, які відрізняються зовнішнім виглядом. Але буває так, що рослина гине. Виною тому є помилки, які можуть бути допущені у догляді.
Вода: дає життя чи вбиває
Неправильні поливи – найчастіша помилка у кімнатному квітникарстві. Саме через неї гине найбільше рослин. Коренева система плюща може загнивати від надлишку вологи, особливо в холодному приміщенні. Саме у вологих прохолодних умовах найчастіше розвиваються кореневі гнилі.
Але згубною для хедери є нестача води. Ця рослина мешкає в лісах, де під підстилкою з опалого листя добре зберігається волога, а в ярах завжди сиро. За недостатнього поливу плющ погано росте, скидає листя, а якщо ситуацію запустити, гине.
Світло, температура, вологість: три кити життєдіяльності
Для повноцінної життєдіяльності плюща необхідне гарне освітлення, висока вологість повітря та помірна температура.
Повернемося до лісів, звідки родом ця ліана. У лісі під покровом дерев повітря вологіше, ніж у квартирах і навіть у приватних будинках, температура повітря помірна, світло розсіяне. Але ліана шукає опору та піднімається до сонця, на якому себе чудово почуває.
При відхиленні від природних умов хедера втрачає декоративність, на листі з’являються коричневі плями, вони жовтіють, опадають. Іноді рослина засихає. Особливо часто таке відбувається взимку, в період опалювального сезону, коли повітря в будинках сухе, освітлення мало, а температура в приміщенні висока.
Плющ необхідно регулярно обприскувати по листу, тримати у прохолоді (поставити ближче до вікна, винести у прохолодне приміщення).
Павутинний кліщ: загибель за 2 тижні
Якщо вчасно не вжити заходів, цей шкідник може знищити навіть велику рослину за 2-3 тижні. Як видно з назви, комаха відноситься до кліщів, тобто висмоктує соки з листя. А павутинним його називають через те, що шкідник обплітає гілки та листя білою павутинкою.
На ранніх стадіях захворювання павутинка майже непомітна, тому періодично потрібно ретельно оглядати листя. При появі перших ознак хвороби, промийте листя розчином господарського мила. Коли гілки вже заплетені павутиною сильно, мило не допоможе. Доведеться вдатися до сильніших препаратів, які можна придбати у садівничих магазинах. Це “Карбофос”, “Фітоспорин” або їх аналоги.
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…