Яскрава турецька гвоздика. Вона легко вирощується, гарно цвіте та прикрашає клумбу різними кольорами. Неприємно, коли таку невибагливу квітку атакують шкідники. І один з них здатен повністю зіпсувати радість від турецької гвоздики.
Таким є нематода. Кореневий шкідник, в результаті появи якого можна спостерігати деформовані стебла, листя. Рослина перестає рости, розвиватися та цвісти.
Проблема в тому, що з нематодою боротися майже неможливо. Вона і перезимовує прекрасно, і розмножується надто швидко. В цьому плані є один єдиний вихід — фізичне знищення заражених кущів гвоздики. Їх треба спалити поза межами ділянки.
Окрім видалення заражених екземплярів, потрібно провести дезінфекцію ґрунту. Один з дієвих методів — пролив ділянки окропом. Це найбільш екологічний метод.
Можна обробити інсектицидами та фунгіцидами, проте нематода буває стійка до них. Тож такі обробки потрібно буде повторювати з препаратами комплексної дії. Наприклад, «Актофіт». Його вносять на глибину 15-30 см до висаджування рослин за 1-3 дні.
З цього можна зробити висновок, що на наступний сезон потрібно проводити профілактику до висаджування розсади чи висівання насіння. Особливо це стосується ділянок, де були раніше помічені нематоди.
Всі чекають на весну. Дачники, щоб почати підготовку до посадок, а шкідники та хвороби, щоб…
Неймовірні рішення з'являються в дизайні одягу та взуття. Інноваційність, екологічність, досконалий дизайн — все в…
Хустка — такий маленький аксесуар, але має стільки стильних можливостей. В ньому закладено потужний модний…
Кущі смородини будуть розростатися в усі сторони, якщо підживити їх золою та крохмалем. Два бюджетних…
Не факт, що ви звертали увагу на цей цікавий момент. Погортайте сторінки журналів, подивіться фото…
Ключовий тренд останніх кількох сезонів – ретро-вироби. І цієї весни в моду повернулися речі, про…