Льон — найкраща тканина для літа. Це аксіома, яка не потребує доказів. Такий одяг дихає, добре відводить вологу, в ньому не жарко, але виглядає він при цьому дуже шляхетно – так що ваш образ не ризикує вийти занадто пляжним. Якісна річ із льону — купівля не з дешевих, тож доглядати за ним варто з усією відповідальністю. Розповідаємо, яких правил варто дотримуватися, щоб продовжити термін служби такого одягу.
Лляна тканина дуже легко деформується, тому під час прання необхідно виключити будь-яку агресивну механічну дію. Бажано льон прати руками. Втім, у сучасних пральних машин зазвичай є не менш щадні режими — наприклад, «ручне прання» або «делікатні тканини». Щоб виріб не сів, температура води не повинна бути вищою за 30 градусів, а засіб для прання — максимально делікатний. В ідеалі купити спеціальний гель для прання льону: він не містить агресивних речовин, які можуть повірити лляні волокна.
До речі, якщо ваша техніка дозволяє прати речі без віджиму, рекомендуємо скористатися саме цим режимом, а після прання самостійно відтиснути речі в м’якому рушнику. Для цього необхідно акуратно розкласти їх на рушник, скласти його в кілька разів, уникаючи рухів, що викручують, і залишити на 5-10 хвилин. Так рушник убере всю зайву вологу, а тканина не отримає жодних пошкоджень.
Виріб може легко деформуватися не тільки під час прання, а й під час сушіння. Саме тому сушити льон рекомендується на горизонтальних поверхнях, далеко від опалювальних приладів та прямих сонячних променів. Якщо не дотриматися цих умов, лляні речі можуть вицвітати і деформуватися.
Прасувати льон варто трохи вологим. Річ можна не висушувати після прання або, якщо тканина повністю суха, намочити водою з пульверизатора з дрібним розпилювачем – адже льон не повинен стати занадто мокрим. Температуру на прасці не варто виставляти більше 200 градусів — показники вищі можуть бути небезпечними для структури тканини. Ще один корисний лайфхак: льон варто гладити з лицьового боку. Так річ довше збереже свій первозданний вигляд.
Якщо йдеться про речі, які можна зберігати у складеному вигляді, цей варіант стане найоптимальнішим. Якщо ж річ потрібно повісити (наприклад, сукня або жакет), важливо правильно вибрати вішак. Його розміри повинні точно збігатися з плечовим швом — інакше він її деформує. Штани та спідниці також можна зберігати на спеціальних вішаках із прищіпками.
Всі чекають на весну. Дачники, щоб почати підготовку до посадок, а шкідники та хвороби, щоб…
Неймовірні рішення з'являються в дизайні одягу та взуття. Інноваційність, екологічність, досконалий дизайн — все в…
Хустка — такий маленький аксесуар, але має стільки стильних можливостей. В ньому закладено потужний модний…
Кущі смородини будуть розростатися в усі сторони, якщо підживити їх золою та крохмалем. Два бюджетних…
Не факт, що ви звертали увагу на цей цікавий момент. Погортайте сторінки журналів, подивіться фото…
Ключовий тренд останніх кількох сезонів – ретро-вироби. І цієї весни в моду повернулися речі, про…