Краса

Як доглядати за лляними речами, щоб вони служили довше: прості правила

Льон — найкраща тканина для літа. Це аксіома, яка не потребує доказів. Такий одяг дихає, добре відводить вологу, в ньому не жарко, але виглядає він при цьому дуже шляхетно – так що ваш образ не ризикує вийти занадто пляжним. Якісна річ із льону — купівля не з дешевих, тож доглядати за ним варто з усією відповідальністю. Розповідаємо, яких правил варто дотримуватися, щоб продовжити термін служби такого одягу.

Як прати льон

Лляна тканина дуже легко деформується, тому під час прання необхідно виключити будь-яку агресивну механічну дію. Бажано льон прати руками. Втім, у сучасних пральних машин зазвичай є не менш щадні режими — наприклад, «ручне прання» або «делікатні тканини». Щоб виріб не сів, температура води не повинна бути вищою за 30 градусів, а засіб для прання — максимально делікатний. В ідеалі купити спеціальний гель для прання льону: він не містить агресивних речовин, які можуть повірити лляні волокна.

До речі, якщо ваша техніка дозволяє прати речі без віджиму, рекомендуємо скористатися саме цим режимом, а після прання самостійно відтиснути речі в м’якому рушнику. Для цього необхідно акуратно розкласти їх на рушник, скласти його в кілька разів, уникаючи рухів, що викручують, і залишити на 5-10 хвилин. Так рушник убере всю зайву вологу, а тканина не отримає жодних пошкоджень.

Як сушити льон

Виріб може легко деформуватися не тільки під час прання, а й під час сушіння. Саме тому сушити льон рекомендується на горизонтальних поверхнях, далеко від опалювальних приладів та прямих сонячних променів. Якщо не дотриматися цих умов, лляні речі можуть вицвітати і деформуватися.

Як прасувати льон

Прасувати льон варто трохи вологим. Річ можна не висушувати після прання або, якщо тканина повністю суха, намочити водою з пульверизатора з дрібним розпилювачем – адже льон не повинен стати занадто мокрим. Температуру на прасці не варто виставляти більше 200 градусів — показники вищі можуть бути небезпечними для структури тканини. Ще один корисний лайфхак: льон варто гладити з лицьового боку. Так річ довше збереже свій первозданний вигляд.

Як зберігати льон

Якщо йдеться про речі, які можна зберігати у складеному вигляді, цей варіант стане найоптимальнішим. Якщо ж річ потрібно повісити (наприклад, сукня або жакет), важливо правильно вибрати вішак. Його розміри повинні точно збігатися з плечовим швом — інакше він її деформує. Штани та спідниці також можна зберігати на спеціальних вішаках із прищіпками.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

1 день тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

2 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

3 дні тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

3 дні тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

4 дні тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

5 днів тому