Лайфстайл

Чому агрономи не садять огірки після перців та баклажанів

У теплицях вирощується обмежений перелік культур, тому дачники часто садять огірки після томатів, перців та баклажанів. Але досвідчені агрономи не поспішають із посадкою огірків після перців та баклажанів. І на це є дві причини.

Причина перша: виснаження ґрунту

На відміну від томатів, які можуть зростати навіть на бідних ґрунтах, перці та баклажани так само вимогливі до живлення, як і огірки. За сезон ці дві культури сильно виснажують ґрунт. А потім на це місце висаджується такий же ненажерливий огірок. Він відчуватиме голодування. Звичайно, ця проблема вирішується внесенням великої кількості органічних добрив, але якщо такої можливості немає, краще підшукати огіркам інше місце.

Причина друга: павутинний кліщ

Павутинний кліщ може спричинити серйозні проблеми на огірковій грядці. Ці комахи харчуються соком рослин, що призводить до погіршення якості та кількості врожаю, а іноді і загибелі самої рослини.

І найбільше цей шкідник любить баклажани. Саме на них з’являються перші представники, які швидко висмоктують соки з листя “синеньких”, потім переселяються на перці, а потім на не дуже смачні томати.

Проблема в тому, що огірки павутинний кліщ любить майже так само, як баклажани та перці. І наступного сезону, перезимувавши на грядці, він із старанністю накинеться на нову “страву”, яку йому посадила дбайлива людина.

Якщо все ж таки виникає необхідність садити огірки після баклажанів або перців, то слід особливу увагу приділити боротьбі з павутинним кліщем. І насамперед на баклажанах та перцях.

Якщо ви не хочете використовувати хімічні речовини для боротьби з павутинним кліщем, доведеться скористатися профілактичними методами. Це означає, що ви повинні регулярно перевіряти свої рослини на наявність кліщів, підтримувати оптимальний рівень вологості та температури у теплиці. Павутинний кліщ любить зарості, тому не потрібно відкладати прополювання. Також він недолюблює календулу, тому її варто розсадити по грядці.

Також варто звернути увагу на біологічні препарати, які знищують шкідника, але не завдають шкоди людині.

Сергій Пасевич

Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як вдало пересадити хризантеми: що покласти в горщик для гарного цвітіння

Хризантеми в горщиках виглядають прекрасно. Ними можна оригінально та яскраво прикрасити веранди, тераси, балкони, клумби.…

7 хв. назад

З цим інгредієнтом смажена картопля стане шедевром: він є в кожної господині

Смажена картопля майже ідеальна страва. Її легко готувати та всі люблять. А зробити її ще…

44 хв. назад

Дачники розповіли, чим можна відлякати комарів, щоб не використовувати хімічних засобів

У травні, коли все квітне, хочеться ввечері сидіти на веранді й насолоджуватися звуками природи, але…

1 годину назад

Господині розповіли «секрет» смачного яблучного салату: справа в двох інгредієнтах

Салат з яблук смачний, а можна зробити його ще кращим. Для цього потрібно дещо додати…

2 години назад

Господині розповіли про засоби для чищення білого підвіконня: сліди від квіткових горщиків зникнуть

Біле підвіконня гарні та пасують до багатьох інтер'єрних рішень. Проблема полягає тільки в слідах, які…

2 години назад

Як суп зробити густішим: кулінари розповіли три способи

Ви варите суп, але в результаті він вийшов дуже рідким. Виникає бажання зробити його густішим.…

3 години назад