Здоров'я

Як правильно приймати добавки з клітковиною, щоб отримати від них максимальний ефект

Клітковина – найважливіший елемент здорового харчування, який відповідає за нормальне функціонування кишечника. Багато хто заповнює щоденну норму цього нутрієнта за допомогою спеціальних добавок. Але як зробити це правильно, щоб не нашкодити організму та усунути проблеми з походами до туалету?

Клітковину потрібно їсти щодня. Завдяки цьому компоненту можна врегулювати апетит, знизити цукор у крові, схуднути, налагодити роботу ШКТ і позбутися запорів.

Золотий стандарт споживання клітковини дорівнює приблизно 30 г на день. На жаль, таку кількість клітковини складно отримати зі звичного раціону більшості людей, у якому катастрофічно мало злаків, свіжих фруктів та овочів. Саме тому лікарі рекомендують приймати добавки з клітковиною: наприклад, висівки, псилліум або розчинні волокна різних злаків та рослин.

На відміну від більшості інших БАДів, що вимагають дотримання чітких правил прийому, пити клітковину можна у будь-який зручний момент. Щоправда, існує пара хитрощів, завдяки яким її прийом стане кориснішим: причому як для здоров’я, так і фігури.

За 15 хвилин до їжі

Експерти радять пити клітковину незадовго до їжі, чи то сніданок, обід чи вечері. За такої схеми прийому клітковина розбухне в шлунку і дозволить знизити кількість з’їденого без ризику відчути дискомфорт або голод.

На ніч

Ще одна популярна тактика – споживання клітковини незадовго до сну. По-перше, це дозволяє налагодити роботу кишечника та підвищити шанси на комфортну дефекацію з ранку – це актуально для тих, хто страждає від запорів. А по-друге, знову зазначимо, що клітковина непогано бореться із апетитом. Вона позбавить тебе неприємного відчуття порожнечі в шлунку – і дозволить швидко заснути, не наївшись на ніч шкідливостей.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Що робити з залитою водою розсадою, яка перестала рости

Ситуації трапляються різні. Буває, що по необережності чи через незнання занадто сильно полили молоді рослини.…

3 години тому

Як правильно носити та поєднувати анімалістичні принти

Іноді можна почути думку, що з принтами потрібно проявляти обережність. Вони можуть мати дивний вигляд…

3 години тому

Шпаргалка для дачників: план обов’язкових робіт на квітень

Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…

6 години тому

Антитрендові каблуки для босоніжок та туфель в 2025 році

Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…

7 години тому

Три моделі сумок, які стали трендом весни 2025

Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…

10 години тому

Як носити шовкову хустку навесні, як додатковий аксесуар

Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…

11 години тому