Лайфстайл

5 заспокійливих трав, які допоможуть зняти тривогу

Багато ліків, які позиціонуються як заспокійливі, насправді — гомеопатичні препарати, толку від вживання яких, немає зовсім. Але є трави, відвар яких може заспокоїти не гірше за хороші седативи. І це підтверджують наукові дослідження.

Ці 5 трав доведено допоможуть зменшити тривогу та занепокоєння. Випийте філіжанку чаю, глибоко вдихніть і спробуйте розслабитись.

Речовини, що містяться в травах, здатні знизити тривогу та заспокоїти розум. Ми чудово знаємо, що така дія має відвар ромашки і собачамкропива. Але які ще є заспокійливі трави, і що щодо їхньої ефективності кажуть наукові дослідження?

Страстоцвіт( Пасифлора)

Декілька невеликих клінічних випробувань показують, що пасифлора може допомогти при тривозі. В багатьох комерційних БАДах він поєднується з іншими травами, що ускладнює визначення унікальних якостей кожного компонента. Страстоцвіт зазвичай вважається безпечним, якщо приймати його за призначенням, але деякі дослідження показали, що він може викликати сонливість, запаморочення і сплутаність свідомості.

Валеріана

У деяких дослідженнях люди, які вживали валеріану, повідомляли про зменшення занепокоєння та стресу. В інших дослідженнях люди стверджували, що не помітили жодного ефекту. Валеріана, як правило, вважається безпечною в рекомендованих дозах. Валеріана може викликати деякі побічні ефекти, такі як головний біль, запаморочення та сонливість.

Ромашка

Обмежений набір даних показує, що короткострокове застосування ромашки, як правило, є безпечним і може бути ефективним для зменшення симптомів тривоги. Але ромашка може збільшити ризик кровотечі при використанні препаратів, що розріджують кров. Вживання ромашки може викликати алергічні реакції у деяких людей, чутливих до сімейства рослин, до яких входить ромашка. Інші представники цього сімейства — амброзія, чорнобривці, маргаритки та хризантеми.

Лаванда

Деякі дослідження говорять про те, що пероральне застосування лаванди або аромотерапія лавандою можуть зменшити занепокоєння. Проте пероральний прийом лаванди може викликати запори та головний біль. Лаванда також сприяє підвищенню апетиту, посилює седативний ефект інших ліків та добавок та знижує кров’яний тиск.

Меліса лікарська

Деякі дослідження показують, що меліса може зменшити симптоми тривоги, такі як нервозність та збудливість. Меліса лікарська, як правило, добре переноситься та вважається безпечною при застосуванні невеликими курсами. При тривалому застосуванні або використанні у високій концентрації вона може викликати нудоту та біль у животі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Що робити з трояндами, які почорніли після зими

В березні багато дачників та садівників могли стикнутися з ситуацією, що троянди почорніли. Не дивно,…

1 годину тому

Який аксесуар оригінально стилізує навіть найпростішу блузку

Стильна блузка не завжди стає такою тільки тому, що вона відразу такою зроблена. Іноді їй…

9 години тому

Три головних кольори для жінок в сезоні весна-2025

Цікаво спостерігати за зміною трендів. Весна 2025 року стала початком нових модних тенденцій. І серед…

9 години тому

Як носити джинси скіні цієї весни, щоб мати стильний аутфіт

Про скіні багато говорили останні кілька місяців. Їх відверто хейтили, хоча склалася досить двобічна ситуація.…

12 години тому

Як носити трендову сукню-сорочку в сезоні весна-літо 2025 року

Ми живемо в модний час, коли сукні є настільки зручними та комфортними, що їх в…

13 години тому

Як правильно підстригти петунію, щоб вона пишно цвіла

Петунія — трав'яниста багаторічна рослина з яскравими та чисельними квітами. Для розкішного вигляду потребує регулярного…

16 години тому