Без сульфатів, без парабенів, без мінеральних масел, без барвників, без ароматів… Без чого тільки не роблять косметику! Але як щодо спирту?
Етанол — один із найспірніших пунктів у списках «free from». Останнім часом він вважається “поганим, непридатним” інгредієнтом, проте насправді все не так однозначно.
«Коли йдеться про косметику, ми поділяємо спирти на дві категорії: прості та жирні», – каже Рейчел Ремпе – творець власного бренду доглядових засобів. При цьому вона зазначає, що це не є тотожним поняттям «погані» і «хороші» — все залежить від конкретних цілей.
Саме їх згадка на етикетці має викликати занепокоєння: прості спирти, також відомі як леткі, здатні мати на шкіру сильний зневоднювальний ефект, що призводить до тьмяності, надмірного виділення себуму, чутливості, появи зморшок і свербіння.
Але якщо простий спирт завдає такої шкоди, навіщо взагалі включати його до складу? Справа в тому, що метанол, етанол, денатурований, ізопропіловий та бензиловий спирти використовуються як антибактеріальні засоби або розчинники, які покращують текстуру засобу.
Прості спирти здатні поглинати надлишки жиру, вони діють як консерванти та допомагають іншим інгредієнтам проникати у шкіру. Тим не менш, тривале використання косметики з простими спиртами може призвести до проблем – вони подразнюють шкіру та порушують її здатність до самооновлення.
Ось яких спиртів краще уникати:
На іншому кінці спектру знаходиться група жирних спиртів, які корисні для шкіри, – це сполуки, які отримують з природних восків, рослин і нерафінованих злаків.
«Вони мають пом’якшувальні та оклюзійні властивості і роблять косметику бархатистою і приємно ковзаючою, — пояснює творець власного бренду доглядових засобів Крістін Пауелл. — Також жирні спирти запобігають зневодненню шкіри, роблять її м’якою на дотик і допомагають стабілізувати такі активні речовини, як саліцилова кислота, оксид цинку та гіалуронова кислота».
Ось які спирти входять до групи цих супергероїв зі світу косметики:
Зрештою, все залежить від того, як їх використовувати. Прості спирти не шкідливі, якщо засоби, куди вони входять, застосовувати не на постійній основі.
Однак якщо простий спирт виявляється серед перших шести інгредієнтів щоденного засобу, то краще триматися від нього подалі.
Ну, а жирні спирти приносять користь нашій шкірі як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, так що не варто їх боятися, якщо не йдеться про індивідуальну непереносимість твоєї шкіри.
Прикро, коли на новому светрі, купленому не за маленькі гроші, з'являється велика зачіпка, яка не…
Французькі жінки завжди вважалися еталоном стилю та елегантності. Ми вже не раз розповідали, якими прийомами…
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…
40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…
Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…