Існує безліч способів боротьби з пирієм. Більшість з них – це народні методи. Вони досить трудомісткі.
Тому при виборі варіанта варто виходити з індивідуальних умов: площа ділянки, кількість вільного часу, особисті переваги.
1. Найпростіший, але трудомісткий спосіб — видаляти траву вручну. Краще використовувати не лопату, а вила, щоб не пошкодити коріння під час обробки грунту. Адже кожен шматочок пирію, який залишиться дасть новий “врожай”
Потрібно витягти все коріння, яке залягає на глибині мінімум 20 см. Спосіб актуальний, якщо пирію небагато. Спосіб екологічний та простий у виконанні.
2. Суть іншого методу у тому, щоб підрізати пирій раз на 20 днів. Так дачники не дають рослині розростатися. Сенс у тому, що чим густіша надземна частина, тим міцніший корінь. Тому пирію не дають вирости вище 10-15 см.
3. Пирій погано росте в тіні. Якщо накрити бур’ян картоном або чорною плівкою і залишити в такому вигляді на все літо, то восени можна легко видалити і поросль, і корінь.
4. На невеликій ділянці актуальне мульчування. Навесні ділянку, де прижився бур’ян, покривають товстим шаром мульчі або використовують плоскоріз.
5. Поруч із пирієм садять сидерат, наприклад, гречку. Потім зелену масу скошують і переорюють ділянку. Таким чином, і від пирію можна позбутися, і якість ґрунту покращити.
Травень – вирішальний місяць для формування майбутніх бутонів. Правильні дії зараз забезпечать яскраве та довге…
Яскраві нарциси здатні перетворити навіть скромну ділянку на весняний сад мрії. Однак пишне цвітіння потребує…
Зелені «монстри» постійно лізуть із землі і особливо небезпечна для троянд берізка — її коріння…
Хочете, щоб півонії по-справжньому пишно цвіли, так щоб погляд неможливо було відірвати. Зрозуміло, що слід…
Багато землеробів навіть не здогадуються, що просте поєднання двох культур здатне змінити їх ділянку. Йдеться…
Що перетворює звичайний фарш на кулінарний шедевр. Виявляється, все вирішує один незвичайний компонент, про який…