Чорна ніжка виникає через розмноження бактерій та грибів у ґрунті. В результаті всі старання та робота марні, адже треба все переробляти, щоб мати розсаду для висаджування. Причинами для розвитку чорної ніжки можуть бути: холодний ґрунт, надто густі посадки насіння, надмірний полив та азотні добрива. Кожен з цих моментів потрібно контролювати.
З появою чорної ніжки можна боротись, щоб вберегти розсаду. Все можливо, якщо робити правильно та вчасно. Розповідаємо далі у статті про порядок відповідних дій.
На першому етапі вирощування розсади потрібно підготувати ґрунт. Завдання полягає у знищенні інфекції та бактерій, які потенційно можуть там знаходитись. Зверніть увагу на вибір ґрунту. Рекомендується обирати той, в складі якого є верховий торф (нейтральний). Він має фенольні сполуки, що попереджає прикореневу гниль.
Обробка насіння також має значення. Перед висаджуванням замочіть його у біологічно активних речовинах, які будуть сприяти захисту від бактеріального впливу.
Розсаду потрібно поливати обережно, щоб не утворювався застій вологи. Це лише сприятиме появі чорної ніжки. Якщо ви бачите, що земля підсохла, потрібно підлити помірну кількість води. Не набирайте її з-під крану. Вона має бути відстояна. Найкраще, якщо вода буде на кілька градусів теплішою за кімнатну. Поливайте вранці.
Якщо все правильно організувати та уважно ставитись до поливу, поява чорної ніжки буде виключена. Тоді у вас виросте здорова та міцна розсада, яка буде готова у потрібний час до висаджування у відкритий ґрунт.
Вирощування огірків — улюблена справа дачників. Хрусткий та смачний огірок — найкраще, що можна уявити:…
Шаровари були справжнім культом в 70-х роках. Скільки минуло часу, а про них не забули.…
Окуляри — мастхев в будь-який сезон року. Весна зустрічає яскравим сонцем, а це означає, що…
У 2025 році Поливаний понеділок припадає на 21 квітня. Це другий день Великодня. Відзначають його…
Ви помічали, що на одних грядках перці посипані плодами, а на інших чахнуть, ніби їм…
Користь дощової води добре відома. Її спеціально стараються накопичувати, щоб поливати рослини. Особливо це стосується…