Як допомогти імунній системі боротися із хворобами? Одна з відповідей на це питання – правильне збалансоване харчування, багате на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, речовини, які додатково нас захищають від шкідливих впливів. Зібрали для тебе перелік продуктів, в яких особливо багато корисних для імунітету речовин.
Організм людини – злагоджено діюча система, всі механізми якої працюють навіть краще за швейцарський годинник. Однак у цю роботу періодично намагаються вклинитися всілякі шкідливі чинники: бактерії, віруси, грибки, токсини і навіть власні клітини, життєдіяльність яких порушилася. Зрозуміло, для захисту від цього у тіла є власна «вбудована» армія, і називається вона імунітетом.
У нормі імунітет у людини завжди на варті, і навіть якщо ти захворієш, то через деякий час одужаєш за рахунок імунної системи. Скажімо, всілякі застуди – це якраз робота для імунітету, все, чим може допомогти медицина, – це симптоматичне лікування, а головну роль відіграють все ж таки імунні клітини, що знищують віруси. Але що робити, якщо тобі здається, що ти не зовсім у нормі, і хвороби переслідують тебе надто часто? Як підвищити імунітет дорослій чи навіть дитині, чи можливе взагалі підвищення імунітету?
Звісно, можливо. Для цього потрібно загалом вести більш менш здоровий спосіб життя:
Зупинимося на останньому пункті докладніше – мабуть, він для виконання найпростіший. Справа в тому, що якщо організм отримує достатньо вітамінів і мінералів, він загалом працює краще, а значить, і його армія вчасно реагує на будь-які вторгнення, і в результаті власник організму хворіє рідше і менш інтенсивно. Є дослідження, які показують, що певні продукти підвищення імунітету особливо корисні. Спеціально для тебе ми знайшли про них інформацію, і ось список кращих продуктів, які підвищують імунітет у дорослих та дітей:
Цю капусту, здається, можна назвати суперфудом. Брокколі не надто калорійна, тобто до набору ваги вона не веде, а ще в ній є вітамін С та антиоксиданти, які омолоджують організм.
Ще одне джерело вітаміну C. Червоний, жовтий, зелений перець ріж у салати або їжте просто так на перекус – у свіжому вигляді він особливо хороший, а ось термічна обробка може руйнувати частину вітамінів.
Устриці, мідії та інші молюски, які мешкають у мушлі, містять величезну кількість цинку, мінералу, який є життєво важливим для роботи імунітету. Цинк допомагає роботі антиоксидантів, має протизапальні властивості. Загалом молюски – це корисно.
Стоматологи через них сваряться, але треба не гризти насіння, а додавати його у салати або іншу їжу, вони є джерелом вітаміну E – теж потужного антиоксиданту.
З цим коренем і так все зрозуміло, він дуже часто використовується в медицині при різних захворюваннях. Вважається, що він має протизапальний ефект.
Ця рослину здавна використовували як засіб від застуди. Коли часник жують чи ріжуть, вивільняються корисні речовини, які допомагають організму боротися з інфекцією.
Корисна дія йогурту ґрунтується на пробіотиках, корисних бактеріях, що стимулюють не лише роботу кишківника, а й імунітет. Краще вибирай натуральний йогурт, підсолоджувачі шкодять твоєму здоров’ю. Хочеш посолодше – додай до нього шматочки фруктів або трохи меду.
Дуже складно виділити тут щось одне, адже всі цитрусові джерело вітаміну С. Їж побільше апельсинів, пий чай з лимоном, не відмовляй собі в мандаринах і будь здорова.
До речі, про чай. Будь-який чай містить флавоноїди, що мають протизапальні властивості. Потрібно менше кофеїну – вибери зелений, але й білий, і чорний підійдуть.
Фолієва кислота, клітковина, антиоксиданти. Найкраще їсти сирим або трохи припцщеним, тривала теплова обробка зводить нанівець користь цього продукту.
В них містяться “правильні” жири, білки, клітковина, цинк, вітаміни групи B, само собою, антиоксиданти.
Не надто поширений вид продуктів для імунітету на наших столах, а дарма. У ньому дуже багато вітамінів A та C, бета-каротину, мінералів, які забезпечують роботу імунної системи.
Цю ягоду не тільки легко збирати, а й корисно їсти . У чорниці також містяться флавоноїди з властивостями антиоксидантів, доведено, що люди, які отримують багато флавоноїдів з їжею, рідше хворіють на різноманітні ГРВІ.
Ще один продукт із антиоксидантами всередині. Щоправда, у шоколаді занадто калорійний і має насичені жири, але у помірних кількостях він корисний.
Цю спецію жовтого кольору застосовують і в народній медицині. Думаємо, це через її протизапальний ефект (і, звичайно, антиоксидантів, куди без них).
«Правильні» жири та багато вітаміну E – відмінне комбо. Цей вітамін жиророзчинний, а значить, з мигдалю він добре засвоїться.
Доведено, що бульйон із курки успішно бореться із запаленням. Можливо, це відбувається завдяки вітаміну B6, корисним амінокислотам і желатину, що полегшує засвоєння бульйону.
В одному ківі міститься більше вітаміну C, ніж потрібно дорослому на день. Додай зверху фолієву кислоту, калій та вітамін K. Просто їж ківі сирими або роби з них смузі.
Ще один незаслужено забутий продукт. А тим часом бузина ефективно бореться з вірусами, грибками та деякими бактеріями, допомагаючи імунітету перемогти хвороби.
Якщо вони рідко з’являються у тебе на столі, можливо, зараз ти зміниш свою думку щодо їхнього приводу, адже в них міститься багато вітаміну D, вітамін C, селен і відразу кілька антиоксидантів.
Тепер ти знаєш, які продукти збільшують імунітет. Можливо, не всі вони представлені у твоєму раціоні – але, можливо, це привід дещо його розширити? Все, про що ми написали, це не тільки корисно, а й дуже смачно, і для більшості з цих продуктів не потрібно довге приготування, а отже, ти можеш підвищити імунітет у домашніх умовах без особливих витрат. Смачного!
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…
Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще…
Ще минулої зими 2023/2024 приталені пуховики були нічним кошмаром будь-якої модниці. Однак за останні місяці…
Верхній одяг - одна з найважливіших складових гардеробу на холодний сезон. Якісна куртка, пальто або…
Тренди змінюються. І категорію взуття воно також не обійшло. А це означає, що настав час…