До нас стукає Старий Новий рік. У цього свята є свої правила та ритуали. Чого категорично не можна робити 13 та 14 січня? Чим відрізняється щедрування від посіву? Читайте у нашому матеріалі:
Святки – святкові дні, на які з особливим нетерпінням чекали наші предки, тривають. Адже для них це означало, що не тільки стіл ламатиметься від смачної та ситної їжі, а й свято зазирне до кожної оселі. А саме: зазвучать колядки, щедрівки та посівальні побажання.
Але якщо для сучасних мешканців України суть колядок ще зрозуміла (прославлення народження Божого Сина), то із щедрівками та посівом у багатьох виникають питання. Не всі знають, чим вирізняються ці два обряди.
У ніч із 13 на 14 січня зазвичай відзначається Старий Новий рік (традиція, що виникла внаслідок реформи 1918 року та переходу країни на григоріанський календар). Але для наших пращурів ці дні були особливими з іншої причини. Справа в тому, що 13 січня православна церква відзначає день преподобної Меланії (у народі її часто називають Меланкою). А 14 січня – день пам’яті Святителя Василя Великого. І в ці дні було прийнято не лише вітати всіх навколо зі святами, а й робити це у пісенній та віршованій формі.
13 січня зазвичай співали щедрівки. Робити це могли лише дівчата. Після заходу сонця дівочі компанії ходять будинками і бажають добра і щастя сім’ям, благополуччя, вихваляють господарів будинку. За це отримують подарунки та частування.
А вже 14 січня посівають парубки. Це традиція, яка пов’язана не з благополуччям роду чи сім’ї, а із землеробством, оскільки Василь Великий є покровителем землі і тому для його задобрення символічно «засівається» будинок зерном. Для цього можна, до речі, брати не лише пшеницю, але ще й рис та пшоно. До речі, хлопці починали посівати ще з півночі або приходили в будинок на світанку. А робилося цього для того, щоб у будинок 14 січня, не дай Боже, не зайшла перша жінка. Лише поява хлопця у цей день могла гарантувати гарний урожай та удачу у справах. Жінка ж – це до біди та неврожаю.
Одна маленька деталь може про вас все розповісти. Чи цікавитесь ви модою, наскільки ви дотримуєтесь…
Спідниця заслуговує на особливий статус в гардеробі жінок. Це той вид одягу, який додає образу…
Про гортензії можна говорити довго. Вони розкішні, коли ростуть в правильних умовах, отримують всі необхідні…
Суть квітника полягає в тому, що він повинен бути невибагливим, малодоглядовим та з тривалим цвітінням.…
Поласувати шоколадом стало не просто приємно, а надзвичайно модно. Якщо ви не куштували відомий дубайський…
Стилістична гармонія образу залежить від правильності поєднання кольорів різних предметів гардероба. Верх яскравий, а низ…