Лайфстайл

Експерти розповіли, що буде, якщо вживати багато білка

Білок – це макроелемент, який є невід’ємною частиною кожної клітини людського організму. Поряд із жирами та вуглеводами, білок необхідний для нормальної роботи всіх систем організму від опорно-рухової до нервової та серцево-судинної. Білки, а точніше, амінокислоти, з яких вони складаються, формують свого роду «будівельні блоки», з яких складається весь організм. Вони відповідають за міцність кісток, регенерацію тканин (як шкіри, так і внутрішніх органів) та багато інших процесів.

Дефіцит білка може призвести до різноманітних неприємних наслідків для організму. При невеликій нестачі білка порушується водно-сольовий баланс, що призводить до затримки рідини в організмі та утворення набряків. При більш серйозному дефіциті порушується процес регенерації тканин, сильно погіршується стан волосся і нігтів, а також сильно слабшає імунітет, тому що для вироблення імуноглобулінів організму потрібні саме білки, а не жири або вуглеводи.

Тим не менш, правило «все добре в міру» ніхто не скасовував, і надлишок білка в організмі загрожує не менш небезпечними наслідками, ніж його дефіцит. Багате білками і бідне вуглеводами та жирами харчування створює навантаження на нирки та печінку. Через це ви можете відчувати постійну спрагу та проблеми із травленням. Вони у свою чергу провокують збої у виробленні гормонів, які сильно впливають на емоційний стан, а в особливо серйозних випадках можуть стати причиною ендокринних збоїв.

Надлишок білків стимулює посилену роботу нирок, які виводять продукти їхнього розпаду. Надлишок білків і нестача клітковини – прямий шлях до проблем зі шлунком, у тому числі до здуття, тяжкості, діареї та печії. У довгостроковій перспективі підвищений вміст білка та нестача інших поживних речовин у раціоні здатні провокувати несприятливі зміни в емоційному стані, аж до депресії та хронічної втоми.

Пам’ятайте, що норма білка становить не більше 3 грамів на кілограм ваги, а його загальна частка не повинна перевищувати 30% всього раціону. Вживаючи максимально допустиму дозу білка, не забувайте доповнювати свій раціон багатими клітковиною овочами, щоб дати можливість своєму організму правильно переварити досить складний у засвоєнні білок. При цьому не забувайте, що на сам процес розщеплення білків потрібно чимало енергії, тому разом з білковою їжею організму необхідно отримати і достатню кількість вуглеводів .

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Ароматний та пікантний рис по-японськи нашвидкуруч

Ароматна, насичена, пікантна, на вечерю! Рис по-японськи — гаряча страва, приготовлена з відвареної крупи, заправленої…

10 хв. назад

Чим підгодувати огірки та помідори та прискорити ріст розсади

Добриво, спеціально розроблене для розсади огірків та помідорів, не тільки сприяє збільшенню врожайності та загальному…

40 хв. назад

Як пофарбувати яйця буряком в простий спосіб

Натурально та яскраво – справжня прикраса великоднього столу! Як пофарбувати яйця буряком? Це простий спосіб…

2 години назад

Чому варто додавати лаванду в чай: лікарі назвали 5 причин

Лаванду багато хто звикли сприймати лише як декоративну рослину, здатну покращити інтер'єр і наповнити квартиру…

3 години назад

Як правильно потрібно ділити бульби жоржин: названо головні правила

Жоржини, як відомо, розмножуються бульбами. Тому, коли надворі температура буде + 18-20 градусів, можна висаджувати…

10 години назад

Яскравий салат, який доповнить великодній стіл

Великодній стіл досить багатий. Але смачний, оригінальний, яскравий, як і саме свято, салат без майонезу…

11 години назад