Так вже склалось, що господар у своїй господі майже все використовує з користю. Й картопляне лушпиння дбайливий городник ніколи не викине просто так.
Хтось закладає його у компостну купу, хтось у теплі грядки. Але є й інший спосіб використовувати ці відходи, про що знають досвідчені дачники та не підозрюють новачки.
Як виявилося, крохмаль – відмінне добриво для ягідних культур, оскільки це джерело вуглеводів (крохмаль на 77-79% складається з вуглеводів).
Особливо його люблять смородина та аґрус. Якщо внести зварений кисіль під кущі на початку плодоношення, то ягоди будуть більшими і солодшими.
Але картопляне лушпиння є не лише джерелом крохмалю. Воно містить багато інших поживних речовин, включаючи калій.
Переробляючись ґрунтовими мікроорганізмами, воно підвищує поживність ґрунту, допомагає зробити його пухким.
Як крохмаль впливає на рослину:
Як використовувати картопляне лушпиння як добриво
Лушпиння можна з весни до осені закопувати під кущами смородини. Взимку його доведеться заморожувати чи сушити, а навесні знову вносити під кущі. Однак цей спосіб має побічний ефект – пошкоджується коріння, тому що лушпиння необхідно закопувати в землю.
Можна розкладати лушпиння картоплі під товстий шар мульчі. У цьому випадку ефективність буде нижчою, перегниватимуть вони довше.
Найкраще витягти з лушпиння крохмаль. Для цього необхідно подрібнити висушену сировину будь-яким зручним способом. Що дрібніше, то краще. Потім 1 кг сировини залити 10 л води та залишити на 3 доби настоюватися.
Поливати по 3 літри під кущ.
Підживлення нешкідливе, діє м’яко. Проводити слід у період цвітіння, коли почнуть зав’язуватися плоди перед початком дозрівання. Також крохмальною водою можна полити смородину та аґрус у серпні.
Якщо возитися з лушпинням у вас немає часу і бажання, найзручніше використовувати крохмаль. Зваріть кисіль із 250 г картопляного крохмалю та 3 літрів води. Розведіть кисіль у 10 л чистої води.
Назбирати за зиму достатньо лушпиння, щоб підгодувати кілька кущів на присадибній ділянці нескладно. Достатньо лише поставити на батарею лоток, в який буде зручно насипати картопляне лушпиння для сушіння.
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…