Коли стан волосся залишає бажати кращого, прекрасна половниа людства готова на все. Дуже вже хочеться повернути локонам силу і блиск! Сьогодні у фокусі уваги редакції Prostoway виявилася нікотинова кислота, адже на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших засобів домашніх масок. Проте чи правда, що нікотинова кислота для волосся – справжня паличка-виручалочка? Як потрібно використовувати її, щоб стан волосся значно покращився, а не погіршився?
Нікотинова кислота – вітамін, необхідний для утворення ферментів та обміну ліпідів та вуглеводів у клітинах. Нікотинова кислота має кілька різних назв: вітамін PP, вітамін B3, ніацин, а на просторах Інтернету часто можна зустріти таке скорочення, як нікотинка.
Природне «джерело» ніацину — печінка, горох, гриби, горіхи, яйця, квасоля, вівсянка, м’ясо курки та індички. При його нестачі пацієнту можуть призначити у таблетках. Їх прийом оздоровлює волосся і прискорює його зростання, проте в жодному разі не можна вживати вітамін B3 у таблетках без призначення лікаря: є ризик передозування, яке може призвести до небажаних наслідків, наприклад, алергії та шлунково-кишкових розладів.
Але не варто сумувати, оскільки для волосся значно ефективніше використовувати ніацин у вигляді розчину.
При грамотному застосуванні нікотинова кислота дійсно позитивно впливає на стан волосся:
Для догляду волосся необхідно використовувати нікотинку саме у формі розчину в ампулах. Цей диво-засіб — досить бюджетна та доступна альтернатива дорогим салонним процедурам. Вітамін B3 продається у всіх аптеках, ціна за 10 ампул об’ємом 1 мл – всього 50-60 гривень. Нікотинову кислоту можна використовувати у нерозбавленому вигляді. Для того, щоб вона принесла користь, а не шкоду, необхідно чітко слідувати наступним крокам:
Важливо: перед процедурою необхідно провести тест на алергічну реакцію! Досить просто нанести невелику кількість кислоти на зап’ястя чи іншу зону та почекати щонайменше 10 хвилин. Легке печіння, викликане припливом крові, вважається нормальною реакцією, але якщо шкіра сильно почервоніє і з’явиться свербіж, то не слід далі використовувати цей засіб.
Лікарка-трихолог та кандидат медичних наук Ірина Попова наголошує: «Потрібно пам’ятати, що всі алергічні реакції, які ми можемо відчувати при нанесенні цього препарату, тобто свербіж та дерматит, у протилежному випадку призведуть до посилення випадання волосся. Тому потрібно бути впевненим, що у вас немає алергії на вітаміни групи В.
Також лікарка затерігає, що застосування такого засобу, наприклад, при дифузному випаданні волосся самостійно, без попередньої консультації з лікарем, може призвести до неприємностей у вигляді посиленої втрати волосся. Тому обовязково рекомендації щодо застосування повинен дати трихолог.
Тренди змінюються. І категорію взуття воно також не обійшло. А це означає, що настав час…
В кожному гардеробі є пара джинсів. Трендова модель повинна змінюватися час від часу, щоб залишатися…
Новорічні свята наближаються з невимовною швидкістю. Святкувати чи ні — це вибір індивідуальний, але створити…
В цьому сезоні з'явилося багато новинок в категорії верхнього одягу. Не єдиними пуховиками та куртками…
Всіх очікує оновлення гардероба, адже в моду ввійшла нова довжина одягу. Будьте готові до цього,…
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…