Лайфстайл

Які сусіди на клумбі найкраще пасують для гортензії

Гортензія є дуже давньою квіткою. Завдяки археологічним розкопкам та дослідженням, було виявлено, що вона існувала на нашій планеті ще 40 000 років тому. Зараз, коли ми бачимо гортензію, зовсім не дивуємось їй. Вона стала для нас звичною. В Японії та Азії загалом гортензію культивують дуже давно, а от на європейських теренах прекрасна квітка стала популярною лише в 1900 роках.

Гортензії здатні накопичувати в собі алюміній. В такому випадку її суцвіття забарвлюються у синій чи блакитний колір. Рід родини Гортензієвих налічує від 30 до 80 різновидів. І це не тільки квіти, але і маленькі дерева та ліани. Особливість розкішної рослини полягає в тому, що найкраще вона себе демонструє з декоративної точки зору поруч з іншими культурами. Тому варто знати, поряд з чим її можна висаджувати.

Підбираємо сусідів

Найперше обирайте рослини, які будуть контрастувати з гортензією. Біля папороті та хости — безпрограшний варіант розміщення. Якщо зіграти на відмінностях кольорів, варто зробити комбінацію із трояндами.

Гарні сусідські відносини складаються із хвойними рослинами. В цьому переліку є: туї, карликові сосни, ялівець. Особливо з туями виходить гарний дизайн. Наприклад, можна посадити в один ряд туї, а перед ними кущі гортензій. Хоча з ялівцем дует буде виглядати не гірше.

Ще один цікавий варіант сусідства виходить з астильбою. По-перше, вони гармонійно поєднуються за кольорами, доповнюють одна одну. Враховуючи, що астильба любить затінок, поруч з гортензією вона себе відмінно почуватиме.

Сусідство може бути не тільки із квітучими рослинами. Ефектна комбінація на клумбі вийде і з поєднанням гортензії із злаковими декоративними культурами. Декоративні трави не потребують особливих умов чи надмірного догляду, тому все буде рости без проблем.

Гортензія — унікальна та дуже гарна рослина. Цікаво, що кольором суцвіть можна керувати. Якщо ґрунт нейтральний, квіти будуть кремового або білого кольору. При кислому ґрунті — блакитні. Щоб гортензія росла та радували собою власників ділянки, потрібно регулярно її поливати, не перегодовувати органікою та не забувати захищати від холодів зимою. При уважному догляді гортензія буде королевою на вашій клумбі.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

До якого числа треба посадити моркву і буряк

Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…

10 години тому

Бюджетний засіб для підживлення розсади від витягування

Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…

10 години тому

Як носити цієї весни хіт серед прикрас — сотуар

Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…

11 години тому

Шість порад, що додати в рядки під час сіяння моркви

Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…

12 години тому

Чому навесні не можна прочищати кущі полуниці граблями

Граблі — зручний інструмент, але разом з тим він може зробити суттєву проблему для городніх…

12 години тому

Топ-3 аксесуарів для стильних аутфітів в сезоні весна-2025

Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ…

13 години тому