Лаванда – рослина невибаглива. Вона чудово адаптується під будь-які умови, але все одно потрібно знати деякі тонкощі про догляд.
Найстійкіша до холодів – лаванда вузьколиста. Вона витримує морози до -25 °, чудово зимує навіть без укриття.
У продажу можна знайти і більш чутливі до холоду сорти, тому на етапі вибору насіння чи саджанця слід з’ясувати особливості конкретної рослини.
Незважаючи на стійкість, навіть вузьколиста лаванда може загинути у морозну безсніжну зиму. Сніг є природним укриттям, але в останні роки все частіше спостерігається сильне зниження температури без випадання снігу. У цьому випадку лаванда потребує додаткового захисту. Але тут на квітникарі чекає інша неприємність.
Рослина страждає від випрівання частіше, ніж від заморозків. Неправильне укриття може призвести до загибелі чагарника.
Лаванда — напівчагарник, тому потребує щорічного обрізання. Але в північних широтах краще не проводити обрізання восени, оскільки це знижує зимостійкість.
Наприкінці жовтня, як і для будь-якої деревоподібної рослини, слід провести вологозарядний полив. Це підвищить зимостійкість. Під молодий кущ достатньо вилити 10-20 літрів води, залежно від того, наскільки дощова осінь. Під старий кущ, що розрісся, рекомендується вилити 50 літрів води.
Після поливу кущ слід замульчувати компостом, що перепрів гноєм або звичайною садовою землею, додавши в неї золу. Це захистить кореневу систему від підмерзання. Для дорослої зимостійкої рослини цього достатньо.
Важливо! Мульчування проводиться довкола куща. Не можна засипати компостом гілки, що здерев’яніли. Це спричинить їх випревання.
Якщо необхідно спорудити укриття для куща, важливо пам’ятати, що лаванда схильна до випрівання. Не можна просто пригнути її до землі та закрити спанбондом. А використовувати плівку чи щільну тканину категорично заборонено. Кущ має дихати.
Найкращий варіант – дуги та лапник. Над кущем треба встановити дуги таким чином, щоб під ними залишався вільний простір. Зверху укласти лапник. Лапник затримує сніг та дозволяє кущу дихати.
У крайньому випадку можна використовувати спанбонд, але тоді всередині укриття має залишатися багато вільного простору, а саме укриття не повинно бути герметичним. У відлигу його краще відкрити.
Споруджувати укриття можна тільки після того, як настануть стабільні морози.
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…
Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…
Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…