Лайфстайл

Сезон грибів у розпалі: які найкорисніші

Східна медицина протягом тисячоліть використовувала гриби, при цьому їхній різновид унікальний і наділений особливими перевагами для здоров’я. Доведено, що гриби підтримують імунну систему, захищають від багатьох хвороб і навіть є своєрідними міні-вакцинами від стресу. Розбираємось із найкориснішими з них.

Шиїтаке

Якщо ви вже готуєте шиїтаке, то продовжуйте в тому ж дусі. Такі гриби особливо важливі для серця, а неочевидним бонусом стане запобігання утворенню зубного нальоту.

Печериці

Насправді у печериць існує три різновиди, кожен з яких наділений однаковою поживною цінністю. Якщо вам набридли звичні печериці, то зверніть увагу на коричневі печериці (креміні), які містять неймовірно цінне джерело вітаміну D.

Такі гриби універсальні, їх можна додати буквально до будь-якої страви, будь то печеня, соус, суп, запіканка або салат. Вегетаріанський бургер з печерицями креміні – пікантний, яскраво виражений грибний смак та максимум користі для здоров’я.

Гливи

Дослідження довели, що гливи — багате джерело білка, мінералів, вітамінів та клітковини. Антиоксиданти, які містяться в грибах, здатні захищати клітини організму від ушкоджень, що спричиняють хронічні захворювання, а також зміцнюють імунну систему. Ще одна перевага цих грибів – вони низькокалорійні, у них немає жиру, глютена та холестерину, а натрій присутній у мінімальній кількості. Гливи гарні як у сушеному, так і у свіжому вигляді. Паста з цими грибами, пармезаном та вершками — гарний варіант чітмілу навіть для тих, хто строго стежить за калоріями.

Білі гриби

Їх ще називають боровиками – такі гриби майже не містять холестерин, трансжири та насичені жири. Натомість у білих грибах у надлишку є антиоксиданти, що підвищують імунітет, а також білок для здоров’я м’язів.

У боровиків ніжний смак, схожий на лісовий горіх. Завдяки цьому вони часто використовуються в кулінарії, і вам явно не доведеться довго ламати голову над тим, як вписати ці гриби в меню.

Лисички звичайні

Лисички – чудове джерело заліза, мідь, марганцю, фосфору, цинку, вітаміну D і вітамінів групи B. Низький вміст вуглеводів і мінімум калорій – ще одні бонуси на користь вибору цих грибів. Гостроватий смак і приємний запах, схожий на фруктовий – лисички унікальні і з точки зору гастронома.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

10 продуктів, які допоможуть позбутися набряків

В організмі людини набряки з'являються через затримку води. Боротися з ними буває досить важко, а…

1 годину тому

Японська маска для покращення росту волосся та регулювання жирності

Корисна дія рисової води стала відома ще до того, як про неї дізналися широкі кола…

2 години тому

15 продуктів в щоденному раціоні для підвищення заліза

Залізо забезпечує нормальне функціонування клітин організму. ВІн потрібен для транспортування кисню та видалення вуглекислого газу.…

11 години тому

Відмовитись від кави буде легше, якщо замінити її на ці напої

Прихильників кави значно більше, ніж чаю. Якщо спитати «З чого ви починаєте свій ранок?», більшість…

11 години тому

Які легінси будуть зайвими в гардеробі зима-2025

Серед різних фасонів штанів та деніму велика увага в жіночому гардеробі приділяється легінсами. Вони використовуються…

13 години тому

Стилісти розповіли про зміни вінтажної стрижки «Маллет» в 2025 році

Як відомо, мода циклічна. І стрижки також часто зникають та знову повертаються в моду. Про…

15 години тому