Лайфстайл

Як зробити добриво для городу з яєчної шкаралупи

Зробити ґрунт родючим, підвищити врожайність — основне прагнення кожного городника. Саме тому в арсеналі завжди є різноманітні добрива. Одне з органічних джерел — яєчна шкаралупа. Не поспішайте її викидати. В ній високий вміст кальцію, а він потрібен для багатьох садових та городніх культур.

Склад та користь шкаралупи від яєць

Карбонат кальцію складає 90% шкаралупи. Особливо речовина є цінною для молодих рослин та зелені. При додаванні у ґрунт також відзначається корисна дія. Він стає лужним. Коли є потреба нейтралізувати кислотність, спробуйте додати яєчну шкаралупу у розмірі 500 г на кожен квадратний метр ділянки. Також це відмінний засіб для розпушення ґрунту.

Способи застосування

Один із варіантів — додавання у компост. Це збільшує його поживну цінність. Шкаралупу треба подрібнити. Повноцінно розкладається речовина протягом двох років. На 90% її склад карбонат кальцію, але саме інші 10% додають поживні речовини. В цій невеликій частині міститься 27 елементів: кремній, молібден, фтор, цинк, залізо і ін.

Підкормка для рослин

Подрібнену шкаралупу рекомендується додавати у лунки під час висаджування розсади. Дозування — 0,5 ч.л. на одну рослину.

Навесні за таку підкормку будуть вельми вдячні кущі чорної смородини та малини. Процедуру можна повторити і після осіннього збору врожаю.

Картопля, баклажани, помідори, болгарський перець — їх потрібно поливати настоєм із яєчної шкаралупи. Але тільки на стадії молодих рослин. Настій готують наступним чином. На 1 л окропу додають 50 г шкаралупи. Настоювати потрібно протягом тижня. Коли буде готовий, розбавляють простою водою у співвідношенні 1:3 та поливають рослини.

Один раз на два тижні настій можна використовувати для поливу цибулі, буряка, огірків, зелені, квасолі. Якщо на ділянці у вас є декоративні однорічні квіти, також підливайте їх один раз на тиждень.

Користь від яєчної шкаралупи для городу беззаперечна. Тож не викидайте її. Видаліть із середини плівку та білкові залишки, після чого залиште матеріал в сухому місці підсихати. Зберігати готовий матеріал можна у пакетах або герметичних ємностях.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

П’ять художніх фільмів для розвитку смаку та занурення в світ моди

Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…

2 години тому

Який одяг з принтами в моді взимку 2024/2025

Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…

3 години тому

Шість ознак, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…

20 години тому

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…

21 годину тому

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…

21 годину тому

Три моделі антитрендових суконь на новорочні свята

Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…

1 день тому