Тьмяний і неживий вигляд волосся часто є ознакою поганого постачання цибулин поживними речовинами. Саме час «підгодувати» шевелюру масками, щедрими на вітаміни та мінерали! Засоби догляду за волоссям, про які йтиметься далі, не обмежуються лише наданням блиску, а комплексно оздоровлюють пасма від коренів до кінчиків.
Лляна олія цінна тим, що містить не тільки магній для сили, блиску та профілактики ранньої сивини, а й кальцій, що сприяє його повноцінному засвоєнню. Склад багатий жирними кислотами, що стимулюють процеси відновлення, елементами групи B, які мають захисні властивості, а також вітаміном K, що надає волоссю пружність.
Ефективну живильну маску для волосся можна приготувати зі столової ложки олії льону, такої ж кількості лимонного соку і яєчного жовтка. Перед нанесенням суміші варто злегка підігріти, після чого потрібно укутати голову рушником на півтори-дві години. Власницям жирного волосся більше підійде мікс кефіру (2 столові ложки), лляної та касторової олії (по чайній ложці). Для максимального засвоєння компонентів необхідно створити тепле середовище.
Наступна маска додасть волоссю блиску і допоможе уповільнити випадання за рахунок активного живлення цибулин. Потрібно розтерти зрілий плід авокадо, з’єднати столову ложку пюре з рівною кількістю натурального йогурту і додати збитий яєчний білок.
Зволожити і наділити шевелюру здоровим сяйвом здатна комбінація з коньяку (столова ложка), нежирних вершків (дві ложки), оливкової олії (чайна ложка), а також соку лимона (столова ложка). Підігріта суміш, нанесена на коріння та пасма по довжині (під плівку та чалму з рушника), буде активна протягом 20-25 хвилин. Корисно її використовувати і тим, хто хоче прискорити зростання волосся.
Потужну поживну та зволожуючу дію має маска з цитрусу, подрібненого блендером до стану кашки, столової ложки олії обліпихи і приблизно такої ж кількості крохмалю – суміш по густоті повинна бути подібна до сметани. Змивати потрібно через годину.
Полоскання настоєм ромашки – старовинний спосіб підтримки краси волосся.
Ще краще на ослаблі та потьмянілі пасма впливає маска зі свіжого відвару лікарських суцвіть та житнього хліба. Все, що потрібно зробити – розмочити пару хлібних скибочок і добре розтерти. Отримана кашка переноситься у теплому вигляді на вологі чисті пасма і залишається години на півтори. У процесі шкіра голови позбавляється роздратування, а сама шевелюра зміцнюється і стає більш еластичною.
Як багате джерело кремнію, рисове борошно готове зарядити волосся блиском і забезпечити доглянутий вигляд. Підтримати її можна, наприклад, підігрітим кефіром – треба просто перемішати компоненти до отримання густої кашки. Незайвими будуть кілька крапель ефірної олії лаванди, бергамоту чи будь-якого іншого цитрусу. Під плівкою з рушником маска працюватиме 30 хвилин. Змивати можна без шампуню.
Не менш корисно застосовувати ополіскувач на основі рису: потрібно взяти 3 столові ложки зерен, кілька разів промити, залити 4 склянками холодної води і проварити на слабкому вогні 10 хвилин після закипання. Проціджений та остуджений склад також можна додавати у будь-які маски, залишки слід зберігати в холодильнику не довше 10 днів. Засоби на основі мигдальної олії роблять локони міцними і слухняними, додають сяйва, при необхідності зупиняють випадання і стимулюють ріст.
Зокрема, подібні властивості має суміш горіхової вичавки (2 столові ложки), натурального меду (1 столова ложка), гелю алоє (2 чайні ложки) та яєчних жовтків (2 штуки). Мед перед приготуванням слід розтопити, а масло прогріти на водяній бані. Догляд триває близько години.
Добре поєднувати мед і зі свіжою яблучною кашкою – знадобляться, відповідно, 2 чайні і 2 столові ложки. Додатково варто ввести пару ложок вівсяної муки (звичайні пластівці подрібнюються кавомолкою або блендером), при необхідності консистенцію відрегулює ромашковий відвар або проста вода. За рахунок присутності вівсянки ця маска не просто дарує блиск, але і очищає. Багато доступних продуктів, особливо фрукти та олії, здатні швидко повертати волоссю здорове сяйво. У процесі догляду вони активно насичують цибулини корисними речовинами, тому результатами застосування масок стають ще й зміцнення, відновлення, стимуляція росту локонів.
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…
40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…
Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…
Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…
Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…