Лайфстайл

Як посадити полуницю в серпні, щоб отримати урожай наступного року

Щоб щороку збирати чудовий урожай ягід, плантацію садових суниць треба регулярно оновлювати. Як зробити це правильно у серпні, щоб наступного року насолоджуватися солодкими ягодами.

Виявити найкращих

Ще під час збору ягід відзначте (пов’яжіть стрічку) найміцніші кущі, що добре плодоносять. Оптимальний вік маткової рослини – два роки.

Вибрати саджанець

Візьміть у руки пагін – довгий полуничний вусик із розетками. Виберіть на ньому найміцнішу розетку: зазвичай вона перша від кущика. Після вибору акуратно відсікайте її ножем або ножицями. Всі інші вуса від материнської рослини краще видалити, щоб вони не виснажували рослину.

Укорінити розетки

Краще це робити в окремих горщиках чи стаканчиках. У попередньо вкопаний і наповнений землею або компостом горщик посадіть розетку.

Щоб саджанець не вискочив з горщика, вусик, що йде від розетки до маточного кущика, пришпильте гачком з дроту або канцелярською скріпкою. Рясно полийте саджанець. Так само зробіть і з іншими розетками у вибраних маткових рослин.

До речі! Розмножуючи вусами ремонтантні сорти, доведеться пожертвувати другим урожаєм: рослинам не вистачить сил і на ягоди, і на вуса.

Підготувати до посадки

Приблизно за два-три тижні саджанці полуниці вкоріняться. Рясно полийте розетки в горщиках. Потім відріжте секатором вус, що тягнеться від материнського куща до розетки.

Посадити на грядку

Акуратно вийміть саджанці з горщиків. У попередньо викопані та зволожені лунки посадіть кущики. Відстань між рослинами на грядці – 40 см. Засипте розетки землею, полийте. Спочатку притіняйте від сонця.

Важливо! При посадці серце (точка росту рослини) має залишатися над землею.

Регулярно підгодовувати

Щоб урожаї солодкої, ароматної ягоди були стабільними та великими, рослини потрібно обов’язково підгодовувати.

Найкраще підживлення для полуниці – настій з різнотрав’я після гарного поливу. Подрібнене листя подорожника, мати-й-мачехи, кульбаби, кропиви, мокриці залийте водою (1:5), а через тиждень полийте готовим розведеним (2 л на 12 л води) настоєм розсаду. У міжряддя не забувайте додавати попіл (по жмені на кущ) і одразу розпушуйте землю.

Добрива рекомендується вносити кілька разів за сезон: перед цвітінням, під час наливання ягід, у період плодоношення та одразу після нього.

Але для отримання (особливо у ремонтантних сортів) відра ягід з куща за літо краще не лінуватися і робити це щотижня. У березні, коли сніг повністю зійде, внесіть на свої грядки розчин сечовини (на відро води сірникову коробку) з додаванням ст. ложки сульфату калію.

Ближче до початку цвітіння приготуйте розчин комплексного мінерального добрива (2 сірникові коробки азофоски на 10 л води). На стадії активного плодоношення використовуйте розчин курячого посліду – літр під кожен кущ (1:30)

Багатого вам урожаю!

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Чи можна сіяти насіння гарбуза в квітні

Гарбуз — одна з найулюбленіших городніх культур. Цінний за вітамінним складом, смачний овоч. А сортів…

9 години тому

Антитрендовий об’ємний фасон джинсів в 2025 році

Оновлення антитрендів стабільне, як і поповнення новинок. Особливо багато в цьому сезоні приділяють увагу деніму.…

10 години тому

Яких два тренди-2025 з сорочкою незручні в повсякденному житті

В сезоні весна-2025 в тренді носіння сорочок різними способами. Одна справа, коли ви бачите фото…

12 години тому

Коли потрібно висівати моркву навесні 2025 року

Грядки з морквою — другий популярний коренеплід після буряків. Приємно витягнути соковиту та велику морквину,…

13 години тому

Модель джинсів, яка гарантовано підійде для високих жінок

Знайти джинси на високий зріст буває надзвичайно складно. Потрібно шукати, переміряти по сто разів, а…

14 години тому

Чому мініатюрні сережки є невдалим вибором для 90% жінок

Вибір прикрас — безумовно справа індивідуальна. За будь-яких умов важливо, щоб все подобалося саме вам.…

15 години тому