Яскраві та дуже ароматні чорнобривці — бажані квіти на кожній ділянці, клумбі та городі. Без них неможливо уявити посадки, адже помаранчевий рядок чорнобривців має не тільки декоративну функцію, але у практичну. Про застосування цих популярних квітів дивіться у нашому дописі.
Поки вони цвітуть, вже працюють. Специфічний аромат від квітів відлякує шкідників. Саме тому їх рекомендується висаджувати між грядками, поруч з помідорами, картоплею та іншими городніми культурами.
Після цвітіння чорнобривці можна скосити, але не поспішайте їх позбавлятися. З їх допомогою можна мульчувати грядки. Переваги: натуральний матеріал, без хімії та з корисною дією для ґрунту. Одночасно буде утримувати вологу, пригальмує ріст трави та підживить землю.
Якщо грядки вже замульчували, а зелене бадилля ще залишилось, сміливо відправляйте в перегній. З такою добавкою він точно буде багатий на поживні речовини. В складі чорнобривців вітаміни А, Е, С, флавоноїди, каратиноїди, ефірні олії.
З чорнобривців можна приготувати ефективне добриво. Треба зробити настій, потім його процідити, розвести водою та поливати чи обприскувати від шкідників рослини.
Наповніть половину відра подрібненими чорнобривцями. Залийте водою. В загальному на 10 л. Дайте настоятися 3 дні. Настій використовують для поливу рослин у пропорції 1 до 10.
Читайте також:
Провести осінь без кросівок неможливо. На це ніхто та ніколи не погодиться. З початку 2025…
Кабачки ще вчора стояли зеленими, а сьогодні вони вкрилися білим нальотом. Так проявляється борошниста роса.…
Не пропустіть сезон кабачків та порадуйте себе смачним. Млинці — розлітаються з тарілки швидше, ніж…
Не все підпорядковується виключно трендам. Є багато прикладів самостійних тенденцій, які залишаються актуальними поза часом.…
Врожай є, а зберігати — велика проблема. Не у всіх є підвал, де можна розкласти…
Доглядати в спеку за рослинами на грядках потрібно з подвійною силою. Високі температури роблять стресові…