Компост для грядок — це найкраще, що може бути для підживлення всіх рослин. Безкоштовно та дієво — ідеальне поєднання. Облаштування компосту повинно відбуватися з дотриманням певних правил. І порушення одного з них призводить до появи на ділянці сильного смороду та змінює структуру безпосередньо самого компосту.
Експерти розповіли, що при облаштуванні компосту дачники припускаються помилки, яка порушує нормальний процес компостування. Потрібно ставити спеціальні ящики, а не робити яму. Компост повинен перепрівати на поверхні землі, а не в ній.
Саме в компостній ямі найчастіше компоненти починають гнити. Через це з’являється поганий запах. На ділянці він точно небажаний. При розміщенні на поверхні в ящиках компост перепріває та перетворюється в гумус. Саме він допомагає покращувати ґрунт на грядках, насичує мікроелементами, збільшує родючість.
Не все підряд варто закидувати компост. Причина в його чистоті для використання та швидкості перероблення бактеріями. Наприклад, різноманітні органічні відходи — це добре, але чайні пакетики з глянцевими упакуваннями (етикетка, коробка) потрібно розбирати.
Глянцеве покриття не дає паперу перепрівати, залишаючись в незміненому вигляді. Таке в компості точно зайве. Також в компост не відправляють скляні, пластикові відходи, фекалії тварин, жири та синтетичні матеріали.
Читайте також:
Помідори не люблять це добриво: зеленого листя буде багато, а плодів мало
Зібрати гарний врожай картоплі з невеликої ділянки — все можливо за умови застосування особливих методів…
Трендові речі та прагнення мати стильний вигляд не завжди сумісні. В результаті в образі з'являються…
Як встигати за своїми інтересами, настроями і стилем, який постійно змінюється? У 2025-му рюкзак —…
Для оформлення клумби одна з рослин заслуговує особливої уваги. Вона зберігає декоративність з квітня та…
Про стиль Preppy активно говорили ще з минулого року. Вже пройшла половина літа 2025, а…
Виростити помідори — завдання кожного дачника. Кущі томатів люблять увагу. Їм потрібна профілактика захворювань, внесення…