Категорії: Дім

Що додати в ґрунт, щоб редиска була соковита, хрумка і без гіркоти

Редиска швидко росте, але якщо ґрунт їй не сподобається, вона влаштує вам городній саботаж: піде в бадилля, стане гіркою або ж виросте такою жорсткою, що хоч на тертку три. Щоб цього не сталося, треба правильно підготувати землю ще до посіву.

1. Менше азоту – більше фосфору

Якщо редиска росте буйним зеленим кущем, а коренеплоду немає – значить, у землі надлишок азоту. Від цього страждають усі коренеплідні культури. Перед посадкою не можна вносити свіжий гній – він стимулює ріст бадилля, а не кореня. Натомість варто додати суперфосфат або золу, які допоможуть редисці формувати не листя, а соковитий округлий плід. Якщо ґрунт бідний, можна додати трохи калійного добрива – воно впливає на солодкість і міцність коренеплоду.

2. Редиска любить пухкий ґрунт – не робіть з грядки бетон

Щоб коренеплід зростав рівним і гладким, ґрунт має бути м’яким і легким. Якщо посадити редиску в глину – вона буде кривою, дрібною, жорсткою і піде в стрілку. У важку землю перед посадкою варто додати пісок або перегній, добре перекопати і розпушити. Перед посівом верхній шар можна пройти граблями, щоб грядка стала рівною та легкою.

3. Нейтральна кислотність без перекосу в кисле болото

Кислий ґрунт – ще одна причина, чому редиска стає гіркою або взагалі не розвивається. Якщо на ділянці переважає кисла земля, варто її нейтралізувати ще восени, але якщо час згаяний, допоможе зола або доломітове борошно. Вносити їх треба за два тижні до посадки, щоб вони встигли засвоїтися в ґрунті.

4. Волога, але без болота

Редиска любить стабільну вологість, але не переносить переливу. Якщо її поливати нерівномірно – то затоплювати, то забувати на тиждень – вона потріскається або піде в стрілку. Найкраще поливати її регулярно, але без фанатизму – особливо важливо не пересушувати грядку, коли коренеплід тільки починає формуватися. В особливо спекотні дні можна замульчувати посадки соломою або скошеною травою, щоб волога довше зберігалася.

5. Що ще можна додати для хрумкої, соковитої редиски?

Настій золи – чудове джерело калію і кальцію. Додає соковитості й солодкості, а також зміцнює рослину. Достатньо склянки золи на 10 літрів води, настояти добу і полити грядку.

Настій кропиви – природний стимулятор росту. Його готують шляхом зброджування (кропиву заливають водою і настоюють 5-7 днів). Перед використанням розводять водою у співвідношенні 1:10.

Бананова шкірка – природне джерело калію. Якщо її подрібнити й закопати у грядку перед посадкою, редиска виросте більш насиченого смаку та без гіркоти.

Анна Чернякова

Маю 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Вже не перший рік ділюся з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Останні новиники

Квіти, які потрібно посіяти з кінця березня та до середини квітня

Вже настав час, потрібно діяти, щоб не пропустити потрібний час. З кінця березня та до…

5 години тому

Антиперелік штанів та спідниць для жінок з широкими стегнами

В світі мільйони жінок. Кожна унікальна та прекрасна та хоче мати бездоганний вигляд та носити…

5 години тому

Новинка серед модних тенденцій — топ зі шлейфом

Жіночний та делікатний предмет гардероба — топ. Для делікатних образів він незамінний. Навесні 2025 року…

10 години тому

Чотири види модного верхнього одягу для міжсезоння

Мабуть, немає нічого складнішого, ніж одягнутися в міжсезоння. Зранку холодно, вдень тепло, постійно змінюється погода…

11 години тому

Три причини, чому посаджена картопля не проростає

Навесні основна тема для всіх городників — врожай картоплі. Потрібно посадити, виростити, а для цього…

12 години тому

Які трендові моделі пальта ідеально підійдуть на весну 2025

Сезон пуховиків лишився позаду, а ось нове універсальне і не прив'язане до швидкоплинніх трендів пальто…

13 години тому