Дім

Що посадити в березні, щоб отримати ранній урожай

Ніби ще холоднувато, але сонце стає яскравішим, день довшим, а земля поступово прокидається. І саме зараз можна зробити перший крок до раннього врожаю. Не варто чекати, поки всі кинуться садити: якщо посадити правильно, уже у квітні-травні можна збирати перші дари городу.

Що можна посадити прямо в землю

Головне правило ранніх посадок – вибирати культури, яким не страшні весняні примхи погоди. Навіть якщо вночі ще є приморозки, вони не загинуть, а тільки стануть міцнішими.

Редиска – перша радість весни, адже любить прохолоду, а значить, чим раніше посієте, тим соковитішою і солодшою буде. Хто садив у спеку, той знає – гірчить, як полин. А ранньою весною – саме те, що треба.

Морква – плюс одна чемпіонка березневих посадок. Головне – вибрати ранні сорти. І ось вам секрет: моркві подобається, коли її сіють у ще вологу після зими землю. Так вона сходить рясно і рівно.

Цибуля-сіянка – окрема тема. Скільки городників переживають, що вона піде в стрілку! А все тому, що садять пізно, коли вже тепло. Секрет простий – садіть у березні, тоді вона піде в ріст, а не у цвіт.

А що ж зелень? Саме час. Кріп, петрушка, шпинат – усе це проростає швидко, а ще й робить город красивішим. А як пахне!

А що робити тим, у кого ще морозець ночами

Якщо боїтеся, що вночі прихопить морозом, не біда – прикрийте грядки плівкою або агроволокном. Дехто просто кидає тонкий шар соломи чи старих газет. Повірте, так навіть швидше сходить. Ще варіант – садити в парниках або під укриттям. Дехто примудряється вирощувати редиску просто на балконі у великих ящиках.

Про розсаду теж не забувайте

Березень – це ще й час, коли треба займатися розсадою. Помідори, перець, баклажани – усе це вже має бути в стаканчиках, якщо хочете міцні рослини до травня. Також капуста: броколі, білокачанна, кольрабі – всі ці сорти чудово ростуть через розсаду і встигають дати врожай ще до спеки.

Трохи хитрощів від старших городників

Кажуть, що головне – це не тільки правильно посіяти, а й знати, коли. Є така приказка: якщо хочеш ранній урожай – сідай на землю в березні і слухай її. Якщо ще холодна, мов лід, – чекай. Якщо тепла – бери насіння і сій.

При цьому важливо поливати тільки теплою водою. Весною земля ще холодна, і якщо залити її крижаною водою, то є всі шанси надовго загальмувати ріст.

Не відкладайте на потім, бо город любить тих, хто починає раніше. І коли сусіди тільки готуватимуться до посадок, ви вже будете зрізати зелень і хрумкати власну редиску. А це задоволення, яке ні з чим не зрівняти.

Анна Чернякова

Маю 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Вже не перший рік ділюся з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Останні новиники

Два секрети вирощування великих та солодких буряків

Досягти ідеального результату у вирощуванні буряків — це зібрати врожай великих та здорових коренеплодів. При…

3 години тому

Три принти, які залишаться актуальними на довгі роки

Кажуть, що в моді все циклічно. Одні тренди змінюють інші, але не все так однозначно.…

3 години тому

Три найцікавіших фільми про кулінарію та кохання

Фільми про кулінарію, їжу та поварів викликають великий інтерес. Не менше, ніж трилери, бойовики, мелодрами…

5 години тому

Три куртки, які більше ніхто не хоче носити в 2025 році

Верхній одяг можна носити роками і він буде залишатися актуальним. Сьогодні говоримо про куртки, які…

6 години тому

Для чого розсаді помідорів потрібно прищипувати корінь

Пікірування помідорів — переміщення розсади в індивідуальні місткості. Процедура потрібна для продовження розвитку рослини та…

8 години тому

У теплому сезоні не обійтися без яскравих кросівок і ось чому

З ростом популярності модних кросівок та й кількості їх відданих шанувальників іноді здається, що інші…

10 години тому