Розповідаємо про негативний вплив гормону стресу на зовнішність і те, як ефективно виправити та запобігти наслідкам його надлишку в організмі.
Кортизол синтезується у надниркових залозах і необхідний кожній людині для ефективного функціонування в стресових ситуаціях. Простіше кажучи, він підтримує міцний імунітет, рівень глюкози в крові та обмін речовин, а також генерує енергію та успішно справлятиметься з раптовими фізичними та емоційними навантаженнями.
Незважаючи на це, регулярний безперервний стрес змушує кортизол утримуватись на стабільно високому рівні, через що організм переживає негативні зміни, що відбиваються на загальному стані здоров’я та зовнішньому вигляді.
Звідси ж і виник термін «кортизолове обличчя»: профільні фахівці називають ним помітно втомлену шкіру з набряками, яка втратила свої пружність і сяйво через інтенсивну перенапруги.
Ось, що кажуть ксперти, про те як цей гормон впливає на красу та молодість та якими способами можна з цим працювати.
«Синдром кортизолового обличчя» — це неофіційний народний термін, який використовується для опису певних змін у зовнішності, пов’язаних із високим рівнем кортизолу в організмі. Зазвичай він проявляється у вигляді набряклості обличчя, округлості щік, витончення шкіри або нерівномірного розподілу жирової тканини, що, у свою чергу, призводить до виснаженого вигляду. Як правило, його спостерігають у людей, які страждають від тривалого стресу, хронічних захворювань чи стероїдної терапії.
Надмірна кількість кортизолу здатна викликати ряд таких неприємних симптомів як збільшення ваги, порушений сон, проблеми з пам’яттю та концентрацією, а зовнішні прояви у вигляді почервоніння шкіри, прояви судинних сіток, пігментних плям та акне можуть додатково посилити психоемоційний стан.
Важливо розуміти, що синдром «КЗ» — це не просто косметична проблема, а сигнал про серйозніші порушення в організмі, які виправляються лише суттєвими змінами у способі життя, медикаментозною терапією та психологічною підтримкою.
Гормон стресу у високій концентрації надходить у кров під час тривоги та занепокоєнь, але також причинами можуть бути:
Кортизол суттєво уповільнює виведення рідини з організму, тому набряки – один із помітних ефектів постійного стресу. Високий рівень гормону знижує швидкість метаболізму та порушує баланс електролітів, через що може збільшуватися маса тіла, накопичуватися зайва вода і навіть жир в області обличчя та шиї. Всі ці процеси неминуче змінюють контури обличчя, створюючи припухлість і хворобливий об’ємний зовнішній вигляд.
Також науково доведено, що кортизол руйнує колаген та еластин: при тривалому впливі речовини шкіра втрачає здатність до природної регенерації, стає менш гладкою та пружною, але більш схильною до утворення заломів та зморшок.
До того ж, хронічний стрес може негативно впливати на багато систем організму, а саме:
І це лише основна частина тих процесів, які роблять шкіру вразливішою до зовнішніх факторів під впливом хронічного стресу.
Хоча народний синдром і не є офіційним медичним діагнозом, залишаючи за собою лише статус терміна для опису зовнішніх змін, пов’язаних із підвищеним рівнем кортизолу, прибрати його прояв хочеться багатьом.
Необхідно пам’ятати, що для чіткого визначення причин та розробки плану дій рекомендується проконсультуватися з лікарем, проте є кілька універсальних способів комплексного підходу, які не потребують компетентного нагляду.
Систематичні дихальні вправи та медитації навчать уповільнювати дихання та стабілізувати серцебиття, а фізична активність – від легких прогулянок до інтенсивних тренувань – допоможе утримувати помірний рівень кортизолу.
Кожен прийом їжі повинен включати білки, корисні жири, довгі вуглеводи і клітковину, щоб забезпечувати гармонійну роботу організму. Продукти з високим вмістом цукру та простих вуглеводів можуть підвищувати рівень стресу та погіршувати стан шкіри. Крім того, важливо підтримувати водно-сольовий баланс та не забувати пити достатню кількість бутильованої води протягом дня.
Крім таких тонізуючих компонентів, як зелений чай, кофеїн або водорості, ефективний тонізуючий догляд може містити антиоксиданти, ніацинамід та гіалуронову кислоту, оскільки вони захищають клітини від пошкоджень, відновлюють бар’єрні функції та допомагають повернути шкірі природне сяйво.
Для здоров’я нервової системи та більш ефективної боротьби зі стресом можна доповнити раціон цим універсальним біохімічним регулятором у хелатних формах (таурат або бісгліцинат), а також вітамінами групи В.
Важливо відслідковувати зміни в організмі і не займатися самолікуванням, оскільки серйозне нездужання може бути пов’язане з порушеннями в роботі гормонів, а поставити діагноз та призначити лікування може лише фахівець.
Пам’ятай, щоб знизити рівень кортизолу краще відмовитись від надмірного споживання кофеїну і почати повноцінно спати, оскільки ці здорові звички дозволяють почуватися набагато спокійніше і гармонійніше.
Дівчата зі світлим кольором волосся можуть використовувати в повсякденному стилі різні кольори. Якщо ви блондинка,…
Свята закінчилися, і ми знову влітаємо у повсякденний побут. Прання, прасування, прибирання, миття посуду... Всі…
Брюнетки – це жінки та дівчата найчастіше з темним волоссям, карими очима, темними віями та…
Наш мозок працює найкраще, коли в домівці встановлена певна «оптимальна» температура. Вчені з Інституту дослідження…
Старий, але дуже хороший тренд. Саме так про нього говорять стилісти. Якщо ви любите джинсові…
Додати до свого гардеробу актуальну сукню — ніколи не буде зайвою. І вибір сукні здається…