Несвоєчасне або раннє викопування картоплі не піде на користь. Тому варто розібратися, як підібрати оптимальний термін і на які параметри слід звертати увагу.
Кожен дачники має власну методику і технологію. Як показує практика, звички мало хто готовий змінювати, а дарма. Терміни дозрівання картоплі безпосередньо залежать від:
Погода завжди відрізняється, тому рішення про викопування має прийматися в кожному випадку індивідуально. Дотримуючись звичних термінів, можна припуститися ключових помилок.
Тут одразу слід позначити критичні терміни: 3 тижні. Наприклад, якщо заздалегідь зібрати картоплю чи запізнитися, є ймовірність, що весь урожай буде втрачено. Простий приклад: якщо картопля викопана рано, її слід споживати відразу.
Для тривалого зберігання вона не підходить, тому що “шкіра” такої картоплі занадто тонка і схильна до механічного впливу. Така картопля – це велика небезпека. Перебуваючи на зберіганні у підвалі, вона почне гнити, з’явиться пліснява, через що решта врожаю може бути втрачена.
Також немає сенсу затягувати зі збиранням. Коли бульби висихають, зростання картоплі зупиняється. Єдине, що робитимуть плоди – гнити у ґрунті, тим більше, що у серпні-вересні починаються дощі. Збирання має бути своєчасним, інших варіантів для збереження врожаю не існує.
Терміни безпосередньо залежать від того, коли картопля була посаджена. За нормальних умов плоди з’являються через 45-60 днів після посадки. Чекати в цей період великих плодів немає сенсу. Але якщо вони потрібні для споживання прямо зараз, то можна сміливо викопувати. Ризики мінімальні, адже підкопавши один кущ, кожен дачник зможе зрозуміти, чи варто продовжувати.
Збирання картоплі здебільшого починається у середині серпня. Значення має термін, погодні умови та регіон. Є цікава порада: якщо бадилля на картоплі почало сохнути і жовтіти, значить, приступати до викопування можна через 3 тижні.
Перед початком викопування можна провести «розвідку боєм». Для цього потрібно викопати кілька довільних кущів у середині грядки. Це дозволить визначити товщину шкірки та загальний стан картоплі.
Не варто відразу поміщати його до підвалу. Насамперед картоплю слід просушити кілька годин у тіні. Далі потрібно позбавитися від бруду, що налип, і перебрати. Перебирання картоплі важливе, слід позбавлятися всіх плодів, на яких є:
І ось тут здивуються деякі дачники, але навіть у серпні на вільних грядках після картоплі можна висаджувати різні рослини. Можна висадити:
Звичайно, у серпні рослини вимагають іншого догляду, але складного в цьому нічого немає.
Джинси – це справді універсальна і майже незамінна річ, яку всі ми носимо цілий рік.…
Незважаючи на кількість та різноманітність трендів на модній арені, ми завжди можемо виділити найголовніші з…
Перехід від спеки до холоду цього року вийшов практично миттєвим. У вересні ми продовжували носити…
Холодна погода вимагає, щоб ми не втрачали часу і запасалися теплими речами. Але в таку…
Якщо ви думаєте, що трендовий відтінок сезону — графітовий, то поспішаємо вас здивувати! Хіт осені-2024…
Зимовий гардероб, як і сани, варто готувати з літа. Або хоча б із середини осені.…