У прагненні уникнути використання хімічних препаратів і отримати відмінний урожай садівники та городники використовують для підживлення найнесподіваніші продукти. Наприклад, хліб. Для цього не обов’язково спеціально купувати буханець, достатньо не викидати зрізані скоринки, запліснявілі і шматочки, що підсохли. Все це в умілих руках перетвориться на найцінніше добриво.
Хліб сам по собі не такий вже й поживний для рослин. У ньому міститься і азот, і фосфор, та інші елементи, але у невеликих кількостях.
Найвище у хлібі вміст вуглеводів, але це не дає саме собою великого ефекту. Тоді чому хліб є дієвим підживленням.
Відповідь проста: він живить корисні мікроорганізми та стимулює їхню діяльність. А вони, своєю чергою, з подвоєною силою забезпечують рослини поживними речовинами.
Відмінний результат хлібний настій показав на огірках, томатах, півонії, полуниці, ягідних чагарниках.
Важливо: під часник, цибулю, картоплю таке підживлення вносити не рекомендується.
Є багато рецептів, але найчастіше настій готують із буханця чорного хліба (або приблизно такого ж об’єму підсохлих шкоринок і шматків) і 5 літрів води. Шматки хліба заливають водою, встановлюють щось важке зверху, щоб вони вкрилися водою, і залишають у теплому місці на 5-7 днів.
Через тиждень проціджують настій, розбавляють до 10 літрів і використовують для поливу під корінь або обприскування листом. Краще використовувати дощування з лійки, тому що дрібні частинки хліба навіть після проціджування забивають розпилювач.
Засіб можна покращувати, враховуючи переваги різних рослин. Наприклад, для підживлення огірків у настій додають йод (10 мл на цебро). Полив проводиться кілька разів за сезон, приблизно кожні півтора-два тижні.
Томати мають особливу потребу у фосфорі та калії під час плодоношення. У настій перед застосуванням додають золу або кісткове борошно.
Смородина любить крохмаль, тому спочатку у добрива разом із хлібом закладаються картопляні очищення.
Багато хто побоюється, що пліснява може нашкодити рослинам. Але ті плісняві гриби, які з’являються на хлібі, навпаки, корисні.
Вони виділяють антибіотик, який має оздоровлюючу дію на ґрунт, пригнічує деякі патогенні мікроорганізми та захищає кореневу систему. Тому засіб, приготований з цвілим хлібом, ще корисніший, ніж звичайний.
Деякі дачники не витрачають час на настоювання та поливи. Вони просто кладуть шкоринки в лунки перед посадкою або розкладають під мульчею. Однак слід враховувати, що таке “частування” може залучити мишей.
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…
З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…
Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…