В липні на городі починають з’являтися порожні грядки. Багато дачників навіть не думають їх засаджувати, помилково вважаючи, що нічого виростити там не вийде. Тому варто розібратися, що можна посадити після картоплі.
Порожні грядки виникають на ділянці через звички, що складалися роками. Простий приклад: хто знає, що огірки можна сміливо висаджувати навіть влітку і вони дадуть урожай восени. Також є конвеєрні посадки, коли культури висаджуються на ділянці поступово.
Головний злочин, який може зробити кожен дачник – не використати всі можливості своєї ділянки. Починати треба з простого, висаджуючи культури замість картоплі, які не вимагають особливого догляду за собою.
Головна помилка дачників – це недотримання сівозміни. Простий факт: якщо на тому самому місці кілька років поспіль висаджувати одну культуру, грунт почне швидко виснажуватися. А це в кінцевому результаті призведе до того, що кількість плодів знизиться, а рослини стануть більш вразливими до захворювань та шкідників.
Картопля в процесі свого зростання відбирає із ґрунту фосфор та калій. Тому є сенс висаджувати рослини, які не потребують цих елементів критично. Якщо це правило ігнорувати, слід вносити відповідні добрива.
Ідеальне рішення – це висадка сидератів. Серед найпопулярніших можна виділити:
Деякі засаджують ділянку гарбузом, який до осені починає давати перші плоди.
Тут важливі базові правила: якщо рослини схильні до тих самих захворювань, їх не варто висаджувати на одному місці. Чергування посадок – це важлива умова, яка дозволить знизити кількість шкідників та захворювань. Якщо говорити про картоплю, то її «родичами» є:
Є один секрет: існують рослини, які готують ґрунт для картоплі та збільшують її врожай. До посадки картоплі рекомендується висаджувати:
Деякі рослини достатньо висаджувати поряд, щоби значно підвищити врожайність. З картоплею добре поєднується:
Перелічені культури можна висаджувати навіть поміж рядів картоплі. А деякі навіть відлякують шкідників. Наприклад, м’ята та часник здійснюють профілактику проти колорадського жука.
Немає жодних проблем заповнити ділянку та отримати свіжі культури восени. Головне – дотримуватися правильного сусідства і не виснажувати ґрунт.
Багато фахівців рекомендують висаджувати сидерати, які є універсальними, і вони покращують стан ґрунту. Згодом можна висаджувати й інші культури, значно підвищуючи врожайність своєї ділянки.
Літній гардероб завжди відрізняється від зимового більш легкими, світлими, яскравими та соковитими кольорами. Звичайно, що…
Серед городніх культур огірки завжди мають місце для грядок. Ніхто не відмовиться від ароматних та…
Піст завершився, а разом з ним й всі заборони. Три дні світлого свята Великдень триває.…
Матеріали з різними фактурами створені для того, щоб вносити в образи різноманіття. Їх поєднання, як…
Вирощування огірків — улюблена справа дачників. Хрусткий та смачний огірок — найкраще, що можна уявити:…
Шаровари були справжнім культом в 70-х роках. Скільки минуло часу, а про них не забули.…