Багато садівників намагаються вирощувати рослини, які не пошкоджені хімічними добривами. Молочна сироватка – це добриво, яке не буде шкодити рослинам. Цей продукт уже встиг набути народної популярності.
У сироватці міститься багато корисних компонентів, які позитивно впливають на зростання рослин. До найважливішого компонента відносять амінокислоти. Фахівці стверджують, що їхня цінність не поступається іншими мікроелементам, які рослини отримують із ґрунту.
У молочній сироватці також містяться такі елементи:
Кисле середовище допоможе позбавитися багатьох шкідників. При цьому можна значно покращити родючість. Молочна сироватка служить гарною приманкою для деяких комах і запобігає появі фітофтори на помідорах.
Якщо вирішили скористатися сироваткою та підгодувати кімнатні рослини чи садові культури, потрібно уважно вивчити процес приготування. Існує кілька популярних способів приготування поживних розчинів. Садівники також повинні враховувати, що використання нерозведеної сироватки принесе більше шкоди, ніж користі. Підвищене кисле середовище може порушити тендітний баланс ґрунту.
При внесенні розчину під корінь потрібно розбавити сироватку з водою у співвідношенні 1 до 10. Якщо плануєте удобрювати рослини по листю, то концентрацію розчину доводять до 1 до 3.
Щоб підвищити ефективність використання цього добрива можна додавати до складу різні елементи. Приготувати комплексне добриво допоможе додавання до складу йоду. Він допоможе позбавитися шкідників і надає поживну дію. У 10 літрів розчину потрібно додати 10 крапель йоду.
Це добриво найкраще підходить для гарбузових культур та томатів. Розчин також можна використовувати для боротьби з борошнистою росою чи фітофторою. З цими хворобами справді складно боротися, тому рекомендується здійснювати профілактичне обприскування.
Якщо вирішили використовувати розчин тільки для обприскування, то до складу потрібно додати трохи мила. Ідеальним варіантом стане терте господарське мило. Цей компонент сприяє кращому прилипанню розчину до листя. Завдяки цьому можна підвищити ефективність використання молочної сироватки.
Сироватка – це важливий компонент у приготуванні розчинів, які значно прискорюють процес дозрівання компосту. Щоб приготувати прискорювач необхідно взяти 200 мл. теплої води, розчинити пачки сухих дріжджів і додати 200 мл. сироватки. У компостній купі потрібно зробити невеликі заглиблення та вилити готовий розчин.
Досвідчені городники стверджують, що вже за 2 тижні компост досягне належної зрілості. Якщо використовувати прискорювач для свіжого гною, то термін його дозрівання значно збільшиться. Його можна буде використовувати вже за 2 місяці.
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…