Визначальну роль накопиченні рослинами нітратів грають азотні підживлення. На відміну від огірків або кабачків, томатам потрібно набагато менше азоту. Потреба висока на початку літа, коли активно йде утворення листя.
З початком плодоношення слід знизити вміст азоту в підживленнях до мінімуму, акцентуючи увагу на калії та фосфорі, які потрібні для утворення, зростання та визрівання плодів.
Помилки трапляються навіть у досвідчених дачників. Бажання догодити своїм улюбленим культурам призводить до того, що помідори отримують набагато більше азоту, ніж потрібно. Це трапляється в результаті:
Дачники бояться мінеральних добрив, але втрачають пильність, використовуючи народні засоби. Адже розрахувати точне дозування селітри або сечовини набагато простіше, ніж гною або бродилки.
У будь-якому випадку результат плачевний – томати починають активно нарощувати листя і бічні пагони, погано зав’язувати плоди і накопичувати в них нітрати, так як не справляються з великою кількістю азоту, що надходить.
Помітивши темно-зелене листя, товсті пагони та відсутність зав’язей, слід виключити азот з підживлення, а натомість зробити упор на калійно-фосфорне добриво, яке допоможе перенаправити енергію томату з нарощування зелені на цвітіння та плодоношення.
Існує засіб, здатний припинити накопичення нітратів у плодах помідорів. Це залізо. Залізо регулює обмін азоту у рослинах, прискорює його засвоєння, стимулює утворення білків. Обприскування по листку 1%-ним розчином залізного купоросу (1 ч. л. на 10 л води) дозволить позбавити плоди від нітратів.
Щоб підвищити ефективність обробки, слід перевести залізо на хелатну форму. Зробити це можна, просто додавши до описаного вище розчину 1 ч. л. лимонної кислоти. Хелатне залізо краще засвоюється, адже саме у такій формі рослини споживають метали. А лимонна кислота утримує іон металу в розчинному стані, доки воно не надійде в рослину.
Застосувавши цей рецепт, можна не хвилюватися за безпечність врожаю для здоров’я.
Проте проблеми краще уникнути, якщо правильно дозувати азотні підживлення.
До середини березня сіють петунію на розсаду. Є ті, хто зробив це ще наприкінці лютого.…
Вишневий, бордовий, бургунді — відтінки, які мало хто відрізнить, на перший погляд. Єдине, що треба…
В'язані кофти люблять всі. Вони комфортні, зручні, приємні до тіла. Хочеться максимально їх використовувати в…
Весна починається з того, що всі поспішають на дачні ділянки. Потрібно перевірити, що та де…
Весна покращує настрій, погоду та підвищує бажання піти на оновлення гардероба. Проведіть розбір речей, які…
Намагаєшся харчуватися правильно, а зрадницькі кілограми ніби додаються? Перевір, можливо, ти переїдаєш авокадо і сама…