Хтось вже викопує часник та збирає врожай. Інші ще чекають, щоб листя пожовтіло. Період вибирання часнику може відрізнятися залежно від регіону та погоди. Де б не знаходились, правила для всіх однакові. Головне — правильно зібрати часниковий врожай.
Що зіпсує лежкість часнику
Часник, як і цибулю, потрібно викопувати виключно в хорошу погоду. Якщо дощить, не треба його рухати. Дочекайтесь хорошої погоди, щоб не провокувати появу гнилі.
Часникові головки не люблять, коли їх просто тягнуть з землі. Їх треба саме викопувати, а не видирати з корінням.
Після викопування не треба часник оббивати від ґрунту один об одного. Нічого доброго з цього не буде. Зубчики будуть пошкоджуватися від ударів, що також стане причиною появи ранньої гнилі.
Викопаний часник на відкритій грядці можна залишити буквально на 15-20 хвилин. Якщо температура +30 градусів та вище, він буде варитися та паритися-смажитися. Перенесіть в затінок, де добре все провітрюється.
Не поспішайте відрізати стебло та коріння. В період дозарювання та сушіння звідти ще переходять поживні речовини в головки. Тож часник ще на етапі достигання. Якщо зрізати, ви позбавите його такої можливості.
Читайте також:
Фурацилін захистить помідори від грибкових захворювань
П’ять плодових дерев, які обрізають влітку для підвищення врожайності