З часом на стовбурах помідорів та інших рослин з’являються пасинки – бічні пагони з листових пазух. На їх розвиток йдуть ресурси, а тому, якщо залишити їх усі, урожай вийде не таким рясним і великим, як міг би. Крім того, кущі стануть дуже густими, особливо в нижній частині, що сприяє грибковим захворюванням. А ось поливати, підгодовувати, прополювати та розпушувати такі рослини не надто зручно. Вихід із ситуації — пасинкування, тобто видалення більшої частини відростків.
Щоб отримати хороший урожай, видаляйте більшу частину пасинків із помідорів, огірків, перцю та баклажанів. Процедура також піде на користь гарбузам, кавунам та диням, а з кабачками та патисонами можна обійтися і без пасинкування.
Видалення бічних пагонів є актуальним і для рослин у відкритому грунті, і для тепличних мешканців. Головне при цьому врахувати особливості сорту або гібриду, який ви посадили.
Затягувати із видаленням пасинків не варто. Приступайте до процедури вже за два тижні після висадки в теплицю або відкритий ґрунт. Проводьте пасинкування регулярно і намагайтеся позбутися пагонів, поки вони зовсім невеликі, щоб рослини не витрачали зайві сили. Нижнє листя, яке торкається землі, теж зріжте або відщипніть. Так ви знизите ймовірність грибкових та бактеріальних хвороб.
Далі процедура залежить від особливостей сорту чи гібриду. У низькорослих (детермінантних) перший міцний пасинок залишайте на висоті від 30 см, а другий ще вище. Якщо у вас вже є три стебла – один спочатку основний і два отримані з пасинків, але квітів на кущі зовсім мало, можна залишити ще один у верхній частині одного зі сформованих стебел.
Високорослі помідори (індетермінантні) краще сформувати у два стебла. Приблизно після 45 см залиште одну міцну додаткову втечу. Далі підтримуйте рослину в такому вигляді та видаляйте пасинки вже з двох основних стебел. Якщо зав’язей зовсім мало, то на кількох нових пасинках можна залишити бутони і по два листи поруч із ними, а все, що вище, зрізати.
Зростання куща теж варто обмежити. Зробити це краще за 30-40 днів перед тим, як ви плануєте зібрати останній урожай. Інакше всі плоди просто не встигнуть визріти. Для цього просто прищипніть обидва стебла на самій верхівці, залишивши два листи над останніми зав’язями.
Про моду знято чимало фільмів. Цікаві сюжети, історії життя та, звичайно, інтриги. Навіть вбивства. Мода…
Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших…
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…