Лайфстайл

Живцювання клематисів: 5 корисних підказок з розмноження

Живцювання клематисів – це один із найпопулярніших методів розмноження, який можна використовувати на присадибній ділянці. Зовсім не обов’язково купувати посадковий матеріал, адже укоренити живці можна протягом усього сезону.

Подробиці

Як відібрати матеріал

Насамперед слід правильно підібрати живець. Є кілька умов:

  1. Кущ не молодший 3 років.
  2. Здоровий.
  3. Без ушкоджень чи ознак хвороб.

Є сенс поєднувати живцювання з обрізанням. Найкращий час для такої процедури – це літо. Однак, якщо терміни пропущені, можна задуматися про живцювання восени. При цьому не можна затягувати та одразу готувати посадковий матеріал.

Як нарізати живці

Для цього неприпустимо використовувати всі частини гілок. Простий приклад: зелену верхівку краще не застосовувати, тому що в ній мало поживних речовин. Коли видалено верхню частину стебла, його варто викласти на поверхню і поділити на кілька частин.

Є базове правило: на живцю має знаходитися по одному міжвузлю, 2 листки та 2 бруньки. Якщо на живці дві пари листя, досить просто видалити нижнє. Живцювання обов’язково виконується гострим стерильним інструментом, підійде ніж або ножиці. Зріз робиться по косій, він має бути рівним.

Обробка живців

Головна помилка дачників у тому, що вони ігнорують обробку живців. Щоб запустити коренеутворення необхідно застосовувати різні стимулятори. Особливо важливо застосовувати стимулятори восени, коли є ризик настання морозів або вологість ґрунту підвищена.

Найпопулярніші препарати:

  1. “Етамон”.
  2. “Циркон”.
  3. “Корневін” та інші.

Якщо немає бажання купувати спеціальні стимулятори у магазинах, можна звернутися до народних методів. Проте ви маєте розуміти, що народні методи менш ефективні.

Популярні народні засоби:

  • яблучний оцет;
  • сік алое;
  • мед;
  • кориця;
  • дріжджі та інші.

Перелічені компоненти мають у своєму складі активні речовини, що прискорюють зростання кореневої системи. Звичайно, щоб досягти ефекту, необхідно правильно зробити стимулятор.

Як укоренити

Є два способи укорінення:

  1. У субстраті.
  2. В воді.

Не можна з упевненістю говорити, що якийсь із методів кращий. Існують особливості та техніка укорінення, яка відіграє ключове значення. Якщо все зробити правильно, живці добре укоріняться.

Для приготування субстрату необхідно підготувати поживну суміш. Підготуйте пластикову або якусь одноразову тару. Це пов’язано з тим, що пластикову ємність завжди простіше розрізати, коли будете висаджувати живці на постійне місце.

Метод укорінення у воді часто вибирають початківці в цій справі. Він здається більш простим. Головна перевага його у тому, що простіше орієнтуватися, оскільки у воді видно коріння, які почали відростати.

Пересадка на постійне місце

Правила вибору ділянки:

  1. Гарна освітленість.
  2. Нейтральний ґрунт.
  3. Поживний ґрунт.
  4. Не можна висаджувати укорінені живці в низинах, де накопичується волога, оскільки клематиси просто почнуть гнити.

Після посадки слід встановити вертикальну опору. Перший тиждень після посадки слід притінити саджанці, щоб захистити їх від яскравого сонця, перепадів температури або сильного вітру. Також слід контролювати стан ґрунту та своєчасно виконати полив, якщо це необхідно. Поливаючи, ви повинні пам’ятати, що надлишок вологи нашкодить рослині, та вона може почати гнити.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

З принтом і без: модні моделі светрів на холодну зиму

Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…

2 години тому

Водолазка під сорочку: стильна альтернатива светру

Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…

6 години тому

Вкорочені штани та чотири способів стилізувати з ними образ

В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…

16 години тому

Три стильних способи ефективного утеплення взимку

Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…

22 години тому

Модно чи ні: як носити дутики цієї зими, щоб виглядати модно

Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…

1 день тому

7 пар шкіряних рукавичок, які підходять до всього

Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…

1 день тому