Харків’янин розповів, як вберегти вікна в багатоквартирному будинку під час обстрілів

0
Харків'янин розповів, як вберегти вікна в багатоквартирному будинку під час обстрілів

Вибухи, що зараз лунають на теріторії всієї нашої країни це завжди страшно. Харьків одне и-із міст де ворог завдає массованого удару по об’єктам цивільної інфраструктури щоденно і поки що безпокарно. Але нехважаючи на те, що їхнє місто обстрілюють, деякі харковчани діляться надкорисною інформацією – як убезпечити свій будинок під час обстрілів і зберегти своє життя

Подробиці

Надалі пряма мова приведена з фейсбук-посту:

Подзвонив друг-харків’янин, підказав перевірений на практиці спосіб, щоб не вибивало шибки у вікнах при близьких вибухах. Металопластикові вікна відкрити «на повну» і відразу щільно закрити і притиснути, але не замикати. На підвіконня поставити дві-три 5-6-літрові пластикові баклажки з водою і щільно притиснути стулки вікна до рами. В основі вікна (там, де воно кріпиться до рами) баклажку не ставити. Тоді при близькому вибуху вікно просто відчиняється, баклажки його пригальмовують, самі падають – але не б’ються, вони пластикові. Скла залишаються цілими. Після закінчення нальоту все повертається на місце.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Друг перевірив цей спосіб на власному досвіді. При сьогоднішньому обстрілі його незачинені вікна, підперті баклажками, відчинилися, але всі стекла вціліли. А у багатьох сусідів шибки вибило.

Загалом користуйтеся, кому потрібно. Від уламків або зовсім близького вибуху не врятує, але від ударної хвилі – цілком.
Додам від себе: у кого немає баклажок з водою, їх можна замінити, наприклад, картонними коробками з книгами. Головне, щоб те, що підпирає вікно, було досить (але не надто) важким і таким, що не б’ється. Скляні, керамічні чи металеві предмети не годяться.

UPD/PS: Наш читач з Одеси надіслав фото (див. нижче) з підписом: “Олді захищає нас”.

Навіть не знаємо, що сказати…

Інший наш читач попередив, що при попаданні гарячого уламка книги можуть спалахнути і викликати пожежу. Отже краще все-таки використовуйте баклажки з водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я