Харків’янин розповів, як вберегти вікна в багатоквартирному будинку під час обстрілів

0
Харків'янин розповів, як вберегти вікна в багатоквартирному будинку під час обстрілів
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Вибухи, що зараз лунають на теріторії всієї нашої країни це завжди страшно. Харьків одне и-із міст де ворог завдає массованого удару по об’єктам цивільної інфраструктури щоденно і поки що безпокарно. Але нехважаючи на те, що їхнє місто обстрілюють, деякі харковчани діляться надкорисною інформацією – як убезпечити свій будинок під час обстрілів і зберегти своє життя

Подробиці

Надалі пряма мова приведена з фейсбук-посту:

Подзвонив друг-харків’янин, підказав перевірений на практиці спосіб, щоб не вибивало шибки у вікнах при близьких вибухах. Металопластикові вікна відкрити «на повну» і відразу щільно закрити і притиснути, але не замикати. На підвіконня поставити дві-три 5-6-літрові пластикові баклажки з водою і щільно притиснути стулки вікна до рами. В основі вікна (там, де воно кріпиться до рами) баклажку не ставити. Тоді при близькому вибуху вікно просто відчиняється, баклажки його пригальмовують, самі падають – але не б’ються, вони пластикові. Скла залишаються цілими. Після закінчення нальоту все повертається на місце.

Друг перевірив цей спосіб на власному досвіді. При сьогоднішньому обстрілі його незачинені вікна, підперті баклажками, відчинилися, але всі стекла вціліли. А у багатьох сусідів шибки вибило.

Загалом користуйтеся, кому потрібно. Від уламків або зовсім близького вибуху не врятує, але від ударної хвилі – цілком.
Додам від себе: у кого немає баклажок з водою, їх можна замінити, наприклад, картонними коробками з книгами. Головне, щоб те, що підпирає вікно, було досить (але не надто) важким і таким, що не б’ється. Скляні, керамічні чи металеві предмети не годяться.

UPD/PS: Наш читач з Одеси надіслав фото (див. нижче) з підписом: “Олді захищає нас”.

Навіть не знаємо, що сказати…

Інший наш читач попередив, що при попаданні гарячого уламка книги можуть спалахнути і викликати пожежу. Отже краще все-таки використовуйте баклажки з водою.

попередня статтяРосійська армія розкидає вибухівку під виглядом іграшок. Поради, що робити цивільним
наступна статтяАрестович призвав до тотального супротиву українців на окупованих територіях
Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я