Захопившись ідеєю створити у своїй квартирі оазис, наповнений зеленими рослинами та ароматними квітами, ви придбали кілька видів різних кімнатних рослин.
Але, незважаючи на всі ваші зусилля щодо догляду за ними, рослини чахнуть, жовтіють і гинуть… Що ви робите не так?
Ось кілька помилок, які може зробити недосвідчений квітникар удома.
Перша з помилок – купувати рослину для дому, не цікавлячись кліматичними умовами, в яких вона має утримуватись, а також її природним біологічним циклом.
Так, деяким рослинам байдуже літня спека, але взимку вони “впадають у сплячку” і повинні утримуватися в більш прохолодних умовах. Або ж одним квітам до вподоби висока вологість, а інші від неї гниють. Завжди уточнюйте такі моменти перед тим, як придбати рослину чи взяти її відросток у сусідки.
Помилка номер два – ставити рослини на підвіконня, під яким розташовується батарея опалення. Вона створює навколо себе тепло і сухість. Це сподобається не всім квітам. І або доведеться частіше поливати ґрунт, щоб він не пересихав, або переставити горщик туди, де рослині буде комфортніше.
Третя помилка стосується поливу. Початківці квітникарі зазвичай або стараються щоб грунт в квіткових горщиках був постійно зволожений. Часто поливають, або зовсім забувають про полив і спохвачуються лише тоді, коли рослина вже явно висохла.
Полив має бути регулярним та помірним. Як визначити, скільки води потрібно рослині та як часто?
Просто дізнатися з Інтернету чи у самого продавця. А далі варто перевіряти ґрунт на предмет зайвої вологи за допомогою дерев’яної палички. Або можна встановити на смартфон нагадування про полив.
Помилка під номером чотири – ставити горщики квітів на вікно, яке довго освітлюється сонцем, особливо влітку.
Більшість кімнатних рослин приплив світла і тепла сприймають з радістю і тільки краще ростуть і пишніше зеленіють. Проте у випадку ніжних орхідей сонце може викликати опіки на листі. Тому ці квіти рекомендують тримати під прямим сонячним промінням недовго або зовсім розміщувати в більш тінистих місцях кімнати.
П’ята помилка – тримати рослини в затінених кімнатах або на підвіконні, де світло не проникає крізь щільні штори. При нестачі світла порушуються процеси фотосинтезу, і квіти стають млявими, їх листя блідне і жовтіє. Якщо помітили подібне – спробуйте просто перемістити горщик ближче до природного джерела світла або придбайте фітолампу.
Помилка під номером шість – забувати оглядати рослини і квіти, що живуть у будинку, на предмет шкідливих комах або грибкових захворювань.
Тля, павутинний кліщ, білокрилка, іржа, борошниста роса – якщо вчасно не звернути увагу на них, вони можуть серйозно нашкодити рослині та занапастити її.
Поцікавтеся, на які хвороби може хворіти та чи інша квітка і які шкідники можуть її атакувати. Регулярно оглядайте всі рослини на предмет плям, дрібних комах та слідів їх життєдіяльності. Потрібно періодично обробляти ґрунт від грибків.
І остання, сьома помилка – регулярно поливаючи квіти, ви забуваєте їх так само регулярно підгодовувати.
Яким би поживним і багатим на корисні речовини не був грунт, в якому зростає рослина, з часом він виснажується і зеленому “жителю” вже не вистачає потрібних мінералів для росту і розвитку. Обов’язково дізнайтеся, які типи підживлення потрібні конкретному виду рослин і як часто їх вносити в грунт. Не зайвим буде завести окремий графік підживлення і строго слідувати йому.
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…
З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…
Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…