Важко переоцінити користь яєчної шкаралупи як добрива на городі чи вирощуванні кімнатних рослин.
Насамперед – це джерело кальцію, а також непоганий, натуральний та безпечний засіб для боротьби зі шкідниками. Але, як і у будь-якого добрива, ця добавка має термін і умови зберігання.
На 90-95% матеріал складається із кальцію. Інша частка представлена 27 речовинами, такими як залізо та мідь, марганець та молібден, кремній та сірка, фосфор та інші.
Добавки шкаралупи стимулюють зростання коріння, допомагають засвоювати інші корисні мікроелементи. Вже тільки тому без такого корисного добрива обійтися не можна.
Заготівля шкаралупи
Для ефективного добрива краще використовувати лише шкаралупу з сирих яєць. При варінні корисні речовини частково руйнуються.
Щоб за час зберігання вона не зіпсувалася, її потрібно помити, висушити та зберігати у паперовому пакеті, картонній коробці чи скляній банці, але обов’язково з доступом повітря.
Можна подрібнити в порошок за допомогою кавомолки і зберігати в сухому місці.
У пластикових контейнерах або поліетиленових пакетах шкаралупу зберігати не можна, так само як і використовувати на городі шкаралупу, що гниє.
Можна приготувати добриво зі свіжої шкаралупи. Для цього її не миють, а настоюють у 1 л води 10-15 днів. Отриманий концентрат розбавляють у 7-10 разів і використовують за готовністю. На тривале зберігання підживлення не розраховане.
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…