Лайфстайл

Прочитайте, чому не треба викидати петунії в кінці сезону

Петунії приваблюють своїми воронкоподібними квітами. Яскраві та пишні – вони прикрашають собою тераси та балкони. Прості, але одночасно нарядні. Якщо ви також любите петунії, тоді вам буде корисно дізнатись про можливості вирощування без щорічного висіювання. Діяти потрібно оперативно, бо ця декоративна рослина любить тепло. Якщо вона замерзне, спосіб не спрацює.

Що треба зробити

Метод базується на збереженні маточної рослини, з якої навесні вийде досить багато саджанців. До перших холодів пересадіть петунії у велику ємність. Горщик має бути не менше, ніж на 10-20 л. Орієнтуйтесь по розмірах рослини. Переставте у приміщення, де прогнозовано температура не буде падати нижче +10 градусів. Якщо є утеплений балкон – дуже зручне рішення.

Петунії люблять світло та тепло. З цією точки зору потрібно буде поставити фітолампи для досвічування. У кущиків пагінці потрібно залишити завдовжки 10-20 см. В такому стані, як звичайні домашні рослини, петунії мають знаходитись до лютого. В середині зими попіклуйтесь про внесення мінеральної підкормки та підвищення температури в приміщенні, де стоять горщики.

Поступово в петунії будуть з’являтись нові пагони. Вони будуть мати дещо світлий колір. Їх потрібно обрізати та вкорінити з попередньою обробкою засобом «Корневін». Для кращого ефекту оброблений пагін можна поставити в торф’яну таблетку або просто в ґрунт у горщику. Зверху накривають банкою.

Такий спосіб дає можливість петуніям пустити коріння за 2-3 тижні. Тоді розсадіть їх по горщиках та зробіть додаткове освітлення. Коли настане час висаджувати петунії, у вас буде достатня кількість саджанців. Пророблена робота обов’язково дасть результат.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

До якого числа треба посадити моркву і буряк

Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…

6 години тому

Бюджетний засіб для підживлення розсади від витягування

Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…

7 години тому

Як носити цієї весни хіт серед прикрас — сотуар

Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…

8 години тому

Шість порад, що додати в рядки під час сіяння моркви

Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…

8 години тому

Чому навесні не можна прочищати кущі полуниці граблями

Граблі — зручний інструмент, але разом з тим він може зробити суттєву проблему для городніх…

9 години тому

Топ-3 аксесуарів для стильних аутфітів в сезоні весна-2025

Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ…

9 години тому