Домашнє консервування не обходиться без стерилізації банок, і термообробки тари. Але останнім часом, набув популярності спосіб стерилізуції посуду у мікрохвильовій печі. Це зручніше та швидше.
Хоч би якими чистими здавалися скляні ємності, перед стерилізацією їх треба ще раз помити. Замість миючого засобу використовую соду – вона не токсична і її легко змити з поверхні.
Важливо, щоб на посуді не було сколів, тріщин і інших пошкоджень, інакше під час теплової обробки скло лопне.
Також на оброблюваній тарі не повинно бути жодних візерунків та нічого металевого.
Перед стерилізацією уважно огляньте посуд, невідповідну тару відкладайте убік для використання з іншою метою.
У мікрохвильовій печі можна обробляти відразу кілька невеликих баночок. Ця процедура не супроводжується підвищеною температурою та вологістю на кухні, і в цілому на термообробку витрачається менше часу та сил, ніж на класичну стерилізацію.
Потужність мікрохвильової печі виставити на максимум (від 0,7 кВт). У невеликі банки налити на 1,5 см чистої води, щоб при википанні на стінках не з’являвся вапняний наліт.
Баночки розмістити в НВЧ-печі так, щоб вони не торкалися одна одної. Час стерилізації залежить від виставленої потужності та становить 3-5 хвилин. Вода, нагріваючись, починає кипіти та стерилізує скляні ємності парою. Після закінчення зазначеного часу тару акуратно витягти за допомогою сухих прихваток і помістити на розстелений на столі чистий рушник.
Трилітрові ємності стерилізуємо по одній, тому що вони не поміщаються вертикально – їх потрібно покласти на бік, попередньо наливи трохи чистої води: стільки, щоб вона не витікала при горизонтальному розташуванні.
Запам’ятайте, що у НВЧ-печі банки стерилізуються без кришок, їх потрібно кип’ятити окремо. Виймаючи банку, тримайте її обома руками за боки, а не за шийку. Щоб не обпектися, обов’язково використовуйте спеціальні рукавиці чи прихватки.
За допомогою мікрохвильової печі можна продезінфікувати не тільки посуд для консервації, але і, наприклад, дитячі пляшечки: їх без кришок поміщають у керамічну або пластикову ємність, заливають водою і витримують у печі на максимально виставленій потужності протягом 5-10 хвилин.
Також у НВЧ-печі можна стерилізувати ємності, наповнені продукцією – варенням, соліннями, ягодами та фруктами.
При цьому важливо не заповнювати тару повністю, а залишати 1/3 пустим. Вміст має закипіти. Через 3 хвилини банки виймають, заповнюють до країв і загортають кришками.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…