Плодові дерева потрібно регулярно формувати та обрізати. Переважно це роблять навесні або восени, коли вже завершився плодовий сезон та зібрано врожай. Літня обрізка також є. І її не треба ігнорувати.
Протягом сезону дерева продовжують нарощувати гілки. Не всі потрібні, але саморегулювання відсутнє. Потрібно проводити прорідження. Воно допомагає позбавити крону загущеності, покращити доступ повітря та сонця, яке потрібне плодам.
Проріджена крона швидше позбавляється від вологи. Чим її менше, тим нижчий ризик виникнення грибкових захворювань. А ще більше ресурсу буде направлено на достигання плодів, а не на ріст вовчків, листя та їх кількісне збільшення. Вони заважають утворюватися зав’язям та достигати плодам.
Фахівці з садівництва зазначають, що влітку найкраще робити обрізку грушам, яблуням, сливі, персику, аличі. Видаляти потрібно сухі, хворі, тонкі, вертикальні гілки, поросль.
При обрізанні приросту залишаєте по 5 листків, щоб пагін міг далі розвиватися. за потреби деякі гілки надломлюють для зміни напрямку росту.
Діють загальні правила обрізки. Повинен бути продезінфікований гострий інструмент, за потреби зрізи обробляють садовим варом. В спеку та дощову погоду з деревами нічого не роблять. Тільки зранку або ввечері та в похмуру погоду. Регулярне формування та обрізка збільшують врожайність дерев.
Читайте також:
Сьогодні, 19 липня, багато подій за народними прикметами та церковним календарем. Відзначають день пам’яті святої…
На кущах висять яскраві китиці смородини. Потрібно обібрати кущ, а стояти над кожною гілкою енергозатратна…
Коли говорять про фіолетові квіти для саду та клумби, в першу чергу згадується про лаванду.…
Одне з питань, яке цікавить власників горіхів: «Чому плоди чорніють?». Виростити стільки, зібрати та не…
Не викидайте скошену траву. Так завжди кажуть, бо її можна використовувати для мульчування рослин та…
Про люпин можна говорити в кількох аспектах. Садівники будуть раді йому на клумбі, бо він…